Reklama

Rodzina Ewy Błaszczyk. Czym zajmuje się jej córka Marianna?

Ewa Błaszczyk jest związana z polskim show-biznesem od 45 lat. Przez ten czas artystka bardzo się zmieniła, jednak wciąż jest piękną kobietą i to nie tylko wizualnie. Aktorka od lat prowadzi fundację, działającą na rzecz osób w śpiączce i jest zdeterminowana w walce o zdrowie córki, która w dzieciństwie zakrztusiła się tabletką. Wspiera również swoje drugie dziecko, a ostatnio ma powody do dumy. Czym zajmuje się Marianna Janczarska?

Kim jest Ewa Błaszczyk. Aktorka na przestrzeni lat

Ewa Błaszczyk ma obecnie 65 lat, a z show-biznesem jest związana, odkąd w 1976 roku zagrała córkę Dyląga w filmie "Dźwig". Dwa lata później została absolwentką PWST w Warszawie. 

Aktorka ma na swoim koncie role w licznych produkcjach telewizyjnych oraz doświadczenie w teatrze. Występowała m.in. na scenach Teatru Współczesnego, Teatru Narodowego i Teatru Studio. 

Rozpoznawalność przyniosły jej jednak role w filmach i serialach. Dużą popularność zyskała dzięki wcieleniu się w Klarę w "Nadzorze", a także dzięki "Zmiennikom", "Domowi" i "Planecie Singli". 

Ewa Błaszczyk brała udział również w zagranicznych produkcjach m.in. w "Hanussen" Istvana Szabo.

Reklama

Aktorka w młodości mogła się pochwalić anielską urodą, której nie trzeba było podkreślać mocnym makijażem, bo już sama w sobie robiła wrażenie. 

Jej subtelne rysy twarzy sprawiały, że gwiazda wyglądała niezwykle delikatnie, a jednocześnie kobieco. Czas i przeżycia niewątpliwie odbiły się na jej wyglądzie, jednak pomimo tego Ewa Błaszczyk wciąż wygląda rewelacyjnie. 

To kobieta z klasą, która na oficjalnych imprezach zawsze zachwyca tym, jak się prezentuje. Wie, jak podkreślić swoje atuty i wciąż ma piękną sylwetkę, której mogłaby jej pozazdrościć niejedna młodsza koleżanka z branży. 

Rodzina Ewy Błaszczyk

Gdy Ewa Błaszczyk poznała Jacka Janczarskiego na planie "Wigilii 81", była jeszcze w związku z Jackiem Bromskim. On zaś pozostał mężem Barbary Wrzesińskiej. 

Ewa Błaszczyk oraz Jacek Janczarski zwrócili na siebie uwagę, jednak dramaturg ponownie zainicjował kontakt z aktorką, dopiero kiedy był w trakcie rozwodu. Szybko się w sobie zakochali i pobrali się w grudniu 1986 roku, a w 1994 roku na świat przyszły ich córki bliźniaczki: Marianna i Aleksandra.

Niestety u ukochanego artystki w 2000 roku wykryto tętniaka i rozwarstwienie aorty. Pisarz zmarł po skomplikowanej operacji. 

To jednak niejedyny dramat w życiu gwiazdy, bo sto dni po niespodziewanej śmierci Jacka Janczarskiego, córeczka pary Aleksandra zakrztusiła się tabletką. 

Dziewczynka zapadła w śpiączkę, w której pozostaje do tej pory. Ewa Błaszczyk wciąż walczy o zdrowie córki. Założyła razem z księdzem Wojtkiem Drozdowiczem fundację "Akogo?", która pomaga dzieciom po urazach neurologicznych. Wybudowała też klinikę "Budzik".

Marianna Janczarska. Ewa Błaszczyk jest dumna z córki

Marianna Janczarska ma obecnie 27 lat. Córka Ewy Błaszczyk spełnia swoje marzenia, pomimo trudnych doświadczeń z przeszłości. 

Śmierć ojca i stan siostry z pewnością odbiły się na niej, ale młoda kobieta nie poddaje się i stale rozwija, a matka jest z niej dumna. Marianna Janczarska pomaga matce w pracy w fundacji, jednak oprócz tego ukończyła również dziennikarstwo i prowadzi własny biznes odzieżowy. 

Ma też doświadczenie aktorskie, ponieważ wystąpiła już w kilku produkcjach. Zagrała m.in. w serialu "Ślad" i "Historii Kowalskich".

Czytaj również: 

Tomasz Makowiecki z Idola. Już tak nie wygląda! 

Marek Sierocki. To dlatego jest taki popularny? 

Bałtyk umiera? Oto cała prawda! 

Zobacz także: 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy