Reklama

Reklama

Ryan Gosling - aktor, muzyk i reżyser...

Uważany za jednego z najprzystojniejszych aktorów Ameryki, Ryan Gosling, powraca na ekrany kin. Od kilku miesięcy gwiazdor zachwyca światową publiczność rolą w filmie "Drugie oblicze". Niebawem rozpoczyna także reżyserię swojego pierwszego filmu ...

Ma zaledwie 32 lata, a już był nominowany do Oscara oraz czterokrotnie do Złotego Globu. Zagrał w ponad 20 filmach i uważany jest za jednego z najprzystojniejszych aktorów Hollywood.

Aktorstwo fascynowało go od zawsze. Już jako dziecko grywał epizody w serialach, brał udział także w konkursach talentów, a jako 13-latek zaczął występować w "Klubie Myszki Mickey" produkowanym przez Disney Channel.

Nigdy nie lubił być dzieckiem, do szkoły też nie chodził często. Jako 18-latek otrzymał rolę Herkulesa w serialu telewizji Fox "Młody Herkules". Dzięki tej produkcji jego kariera przyspieszyła.

Reklama

W 2000 roku zagrał w filmie Boaza Yakina "Tytani" oraz w "Fanatyku" Henry'ego Beana. Za tę ostatnią rolę doceniono go na festiwalu w Sundance. Notowania Goslinga wzrosły i zaowocowało to wysypem propozycji.

Aktor zagrał potem m.in. w "Śmiertelnej wyliczance", "Odmiennych stanach moralności", "Pamiętniku", a w 2006 roku otrzymał rolę w "Szkolnym chwycie". Ta kreacja przyniosła mu nominację do Oscara.

Później można go było oglądać m.in. w filmach "Miłość Larsa" oraz "Blue Valentine". Największy rozgłos jednak przyniosły mu role w filmach "Kocha, lubi, szanuje", "Idy marcowe" oraz "Drive", które w 2011 oraz 2012 roku podbijały kina na całym świecie.

Najnowszy film z udziałem aktora to "Drugie oblicze". Obraz wejdzie do polskich kin w maju, jednak widownia na świecie już się nim zachwyca.

Gosling wciela się w postać Luke'a, motocyklisty kaskadera, który napada na banki, by zapewnić godny byt swemu nowo narodzonemu synowi. Pewnego dnia na drodze Luke'a staje młody policjant. Ich brutalna konfrontacja przemieni się w zaskakującą relację...

"'Drugie oblicze' jest fascynującym portretem ojców i synów, policjantów i złodziei; filmem, który zachwycił widzów i krytyków Festiwalu w Toronto w 2012 roku" - informuje polski dystrybutor filmu.

Ryan Gosling zagrał już kilkadziesiąt ról, jednak cały czas uczy się zawodu. "Aktorstwo jest jak taniec - wyczuwasz rytm piosenki albo nie" - mówił niegdyś w wywiadzie przeprowadzonym przez Emily Blunt. "Możesz się nauczyć tańca bez względu na wszystko, to oczywiste. Z aktorstwem jest tak samo. Poznasz rzemiosło, granie stanie się twoją pracą, z czasem zrozumiesz jak wykonywać ją coraz lepiej. Jeśli nie czujesz rytmu, nic tego jednak nie zmieni" - wyznał.

Oprócz aktorstwa Gosling fascynuje się także muzyką oraz duchami... Wraz z Zachiem Shieldsem, który także fascynuje się duchami, założył zespół Dead Man's Bones.

Ich pierwsza płyta pojawiła się na rynku muzycznym w 2009 roku i zawierała piosenki o związkach duchów i potworów...

Gosling jest obecnie związany z aktorką Evą Mendes, która także gra w "Drugim obliczu". Para będzie współpracować razem również przy debiucie reżyserskim Goslinga "How to catch a Monster". Zdjęcia do filmu rozpoczną się w maju. Obraz opowiadać będzie historię samotnej matki, która wraz ze swoimi dwoma synami rozpocznie niebezpieczną podróż w podwodnej krainie...

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Ryan Gosling | Eva Mendes

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy