Reklama

Reklama

Sandra Bullock

Sandra Bullock jest jedną z najpopularniejszych aktorek w Hollywood. Do grona gwiazd dołączyła w 1994 roku - rola w przeboju "Speed - Niebezpieczna prędkość" przyniosła jej światową sławę.

Popularność aktorki potwierdziły występy w tak kasowych opowieściach, jak m.in. "System", "Ja cię kocham, a ty śpisz", "Totalna magia", "Podróż przedślubna", Dwa tygodnie na miłość".

Choć 41-letnia Sandra obecnie Bullock uchodzi za znakomitą aktorkę komediową, na swoim koncie ma także udział w poważniejszych opowieściach. Świetne kreacje stworzyła w takich filmach, jak: "Czas zabijania", "Ulotna nadzieja" czy "28 dni".

"Miss Agent 2: Uzbrojona i urocza" to druga część komedii z 2000 roku, "Miss Agent". W pierwszej części Sandra Bullock zagrała agentkę FBI Gracie Hart, która w przebraniu prowadzi śledztwo podczas wyborów Miss USA. W drugiej części agentka, działając jednak bez wiedzy FBI, pojawia się na terenie Las Vegas. Film trafił na ekrany polskich kin 22 kwietnia 2005 roku.

Reklama

Z tej okazji Sandra Bullock opowiada o pracy nad tym filmem.

Jakie to uczucie ponownie wcielić się w agentkę FBI Gracie Hart?

Sandra Bullock: To ulga móc włożyć normalny, męski strój, pozwolić sobie na nieład we włosach, założyć buty na płaskiej podeszwie, wyglądać jak mężczyzna. Wydaje mi się, że mówiłam to też, kiedy kręciliśmy pierwszy film. Jak widać nic się nie zmieniło...

Przypomnijmy, jak narodził się pomysł filmu "Miss Agent"?

Pierwszy film powstał dlatego, że faceci cały czas kręcili jakieś zabawne komedie, na przykład Jim Carrey. I nikt już nie pisał scenariuszy dla kobiet. Nurtował mnie problem, dlaczego jest tak, że w filmach o przyjaźni mówi się tylko o przyjaźni między facetami?

To wspaniałe opowieści, ale nie ma wśród nich historii, które mówią o kobietach. Chcieliśmy zrobić film o tym, że należy być wiernym samemu sobie i że przyjaciela można spotkać w najdziwniejszych miejscach.

Kiedy rozpoczyna się akcja drugiej części filmu?

Druga część zaczyna się kilka tygodni po słynnym konkursie piękności, który widzieliśmy w pierwszym filmie. W życiu Gracie w ciągu tych kilku tygodni zaszły poważne zmiany - na gorsze. Wskutek pewnych okoliczności nie może już pracować na swym dotychczasowym stanowisku. Otrzymuje propozycję zostania rzecznikiem, taką panienką na pokaz z FBI. Zgadza się na to, ponieważ nie pozostaje jej już nic innego.

Jakie problemy spotkają teraz Gracie?

Cóż, to dalszy ciąg perypetii. Gracie zapomniała już o wspaniałej akcji i wróciła do pracy w charakterze tajnego agenta. Jednak jest sławna, co przeszkadza w pracy - przez nią nieomal ktoś ginie, a na domiar złego rzuca ją chłopak. Traci wszystko, co sprawiało jej przyjemność, wszystko, na czym się znała. Nikt już nie chce starej Gracie. Czuje się niepotrzebna i niekochana. Czuje się samotna.

Jaka - twoim zdaniem - jest Gracie?

Gracie jest kimś takim, kim chciałabym być.

więcej >>

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: FBI | Ola Chlebicka | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje