Sarah Jessica Parker: Zakupy wywołują u mnie niepokój

To ona wykreowała na ekranie słynną miłośniczkę mody i zakupów Carrie Bradshaw. Sarah Jessica Parker ze swoją bohaterką nie ma tymczasem zbyt wiele wspólnego. Wyznała niedawno, że zakupy nie tylko nie sprawiają jej przyjemności, ale wręcz budzą w niej... niepokój.

Sarah Jessica Parker jest uważana za ikonę stylu
Sarah Jessica Parker jest uważana za ikonę styluInteria/ Facebook

Kiedy na ekranie portretowała ikoniczną bohaterkę serialu "Seks w wielkim mieście", stała się idolką milionów kobiet. Wyzwolona, atrakcyjna, z doskonałym gustem i modowym zacięciem, który podziwiały - i którego po trosze jej zazdrościły - fanki, Carrie Bradshaw była kobiecym głosem pokolenia. A wraz z nią Sarah Jessica Parker, którą niejednokrotnie utożsamiano z jej bohaterką. Było to tym łatwiejsze, że Parker prywatnie wyróżniała się podobnym zamiłowaniem do efektownych strojów oraz zdolnością kreowania trendów.

Każdy, kto kiedykolwiek obejrzał choć jeden odcinek "Seksu w wielkim mieście", z pewnością wie, że Carrie Bradshaw miała istną obsesję na punkcie zakupów, szczególnie jeśli chodzi o buty. Dziwić może zatem niedawne wyznanie grającej ją przez lata gwiazdy. Sarah Jessica Parker, która niezwykle wiarygodnie wykreowała swoją postać na ekranie, wcielając się w nią przez sześć lat trwania serialu, nie podziela tej samej co ona fascynacji zakupami. Co więcej, wywołują one u niej wręcz niepokój, a nawet wyrzuty sumienia.

- Nie jestem typem zakupoholiczki i prawdę mówiąc nigdy nie byłam - zdradziła będąc gościem porannej audycji "Fifi, Fev i Byron" emitowanej przez australijską rozgłośnię radiową Fox FM. Aktorka ujawnia, że w przeciwieństwie do swojej bohaterki, zanim wyda pieniądze na ubranie, dokładnie analizuje wszystkie za i przeciw.

- Zakupy mogą czasem budzić we mnie niepokój, źle się wtedy czuję. Kupuję coś i myślę: czy naprawdę tego potrzebuję? Czy będę chciała to nosić za pięć lat? Czy to nadal będzie dobrze na mnie wtedy wyglądać? - wyznaje Parker. Choć nie przejawia ona tej samej obsesji na punkcie butów i zakupów, postrzega ona zakupoholizm Carrie i jej miłość do mody i ubrań jako ważny element postaci, pewnego rodzaju pasję bohaterki; bohaterki, która bądź co bądź stała się ikoną popkultury.

Trudno jednak uznać, że Parker zdystansowała się całkowicie od świata mody. Co znamienne, cytowanego wywiadu udzieliła ona podczas wizyty w Australii, którą odbyła, aby promować swoją autorską linię obuwia SJP Collection. Po wprowadzeniu kolekcji na rynek w Stanach Zjednoczonych w 2014 r., a trzy lata później w Wielkiej Brytanii, aktorka zabrała swoje projekty i udała się na podbój kolejnego, tym razem australijskiego rynku. Carrie Bradshaw, bodaj najbardziej znana wielbicielka stylowych szpilek, z pewnością byłaby zachwycona.

PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas