Reklama

Reklama

Shannen Doherty świętuje urodziny

Shannen Doherty kończy dziś 50 lat! Aktorka, znana z serialu "Beverly Hills 90210", działaczka na rzecz zwierząt i prezenterka, a dla wielu ikona lat 90., przekonuje, że ma jeszcze sporo do zrobienia. Nie powstrzymuje jej nawet ciężka choroba, z którą walczy już ponad sześć lat.

Shannen Doherty urodziła się 12 kwietnia 1971 roku w Memphis i już jako mała dziewczynka miała na koncie kilka filmowych ról. Do najsłynniejszych należy rola Jenny w "Domku na prerii" oraz Maggie w filmie "Dziewczyny chcą się bawić". Prawdziwą popularność przyniosła jej jednak rola Brendy w kultowym serialu "Beverly Hills 90210", w którą Shannen wcielała się przez cztery lata. Z ekipy wyrzucił ją zmęczony jej ciężkim charakterem producent Aaron Spelling. Spelling doceniał jednak zawsze talent aktorki i kilka lat później zaproponował jej rolę w serialowym hicie "Czrodziejki", który ugruntował na lata pozycję Shannen w show-biznesie. 

Reklama

Shannen Doherty była jedną z najpopularniejszych gwiazd lat 90., a jej wybuchowy charakter i duży temperament nierzadko wpędzał ją w kłopoty. Aktorka była dwukrotnie zamężna i ma na koncie sporo romansów, ale wszystko zmieniło się w listopadzie 2008 roku - poznała wtedy fotografa gwiazd Kurta Iswarienko, za którego wyszła za mąż trzy lata później. 

W marcu 2015 roku u aktorki zdiagnozowano raka piersi, rok później poddała się mastektomii. Shannen walczy z chorobą do dziś. W 2017 roku ogłosiła, że choroba jest w remisji, ale już dwa lata później, podczas kręcenia kontynuacji kultowego serialu "BH90210", aktorka wiedziała, że nowotwór znów zaatakował. Mimo choroby Shannen nie rezygnuje z pracy - na wielkim ekranie ostatni raz pojawiła się zaledwie dwa lata temu, sporo ćwiczy i trenuje, dba o zdrową, pełną warzyw i owoców dietę i niezmiennie cieszy się życiem. 

Kilka godzin temu na Instagramie aktorki pojawiła się relacja z otwarcia pierwszego urodzinowego prezentu. Najszybszy okazał się mąż gwiazdy, który sprezentował jej spory zestaw ulubionych win i wielką paczkę kosmetyków Chanel. Nie próżnują również fani aktorki - od rana płyną do niej życzenia z całego świata. Jak sądzicie, które gwiazdy "Beverly Hills 90210" przyłączą się do nich jako pierwsze? 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Shannen Doherty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy