Tak dziś mogłaby wyglądać księżna Diana. Zdjęcie wzbudziło wiele kontrowersji

Księżna Diana wciąż jest żywa w umysłach innych ludzi, którzy często zastanawiają się jaka mogłaby być księżna w obecnych czasach. Wyobrażenia dotyczą jej codzienności, kontaktów z synami i ich żonami, ale też wyglądu księżnej Diany. Najnowsze zdjęcie księżnej wygenerowane przez sztuczną inteligencję może być odpowiedzią na jedno z tych rozważań.

Jak dziś wyglądałaby księżna Diana?
Jak dziś wyglądałaby księżna Diana?Princess Diana Archive / StringerGetty Images

"Jakby nic się nie stało". Zdumiewające zdjęcie księżnej Diany

Księżna Diana była niezaprzeczalną ikoną i zdobyła sympatię wielu osób na świecie. Jej odejście było szokiem nie tylko dla najbliższej rodziny, ale też dla poddanych i fanów.

1 lipca księżna Diana obchodziłaby swoje 63. urodziny i to stało się powodem do wspominania księżnej. Cyklicznie przy okazji urodzin księżnej powraca temat jej wyglądu i tego, jak zmieniłaby się w dniu dzisiejszym.

Turecki artysta Alper Yesiltas, stworzył obraz przy użyciu sztucznej inteligencji i wywołał tym niemałą dyskusję, która trwa do dziś. Kolekcja zdjęć znanego fotografa Alpera Yesiltasa stała się viralem, ponieważ przywraca celebrytom, ludziom polityki, biznesu, których już dziś nie ma, życie, choć tylko na fotografiach.

Korzystając z technologii opartej na sztucznej inteligencji, Yesiltas nazwał kolekcję "Jakby nic się nie stało". Artysta twierdzi, że u podstaw projektu leży pytanie "jak wyglądaliby ludzie, gdyby nie przydarzyło im się to, co ich niestety spotkało.

Jedną z osób uwiecznionych w projekcie Alpera była właśnie księżna Diana.

Na jego zdjęciach znajdują się m.in. gwiazdy takie jak Heath Ledger, Freddie Mercury z zespołu Queen, księżna Diana, Kurt Cobain, John Lennon i Janis Joplin.

To odejście zasmuca ludzi do dziś. Była królową serc

Księżna Diana była niezwykle cenioną postacią w świecie monarchii
Księżna Diana była niezwykle cenioną postacią w świecie monarchii Neil Munns - PA Images / ContributorGetty Images

Księżna Diana zginęła w wypadku samochodowym w Paryżu, gdy miała zaledwie 36 lat. Mercedes-Benz, którym podróżowała, rozbił się podczas pościgu paparazzi 31 sierpnia 1997 r.

Interpretacja dokonana przez Alpera jest tak realistyczna, że trudno uwierzyć w to, że jest to dzieło sztucznej inteligencji. Ukazuje muśniętą słońcem cerę księżnej kontrastującą z krótkimi, siwymi włosami.

Jej skórę pokrywają realistyczne niedoskonałości, jak plamy i zmarszczki.

Na fotografii wygenerowanej przez sztuczną inteligencję mocno zarysowana szczęka Diany również wydaje się łagodniejsza, a jej okrągła, młodzieńcza twarz została zastąpiona smuklejszą strukturą kości.

Wiele osób chciałoby widzieć właśnie dziś Dianę w ten sposób, bo tęsknią za nią nie tylko jej synowie i najbliższa rodzina, ale także i poddani, których serca skradła przez czas, kiedy była żoną ówczesnego księcia Karola, a obecnego króla Wielkiej Brytanii.

Okrzyknięta "królową ludzkich serc" była kochana przez fanów na całym świecie, a jej pogrzeb przeszedł do historii, jako niezwykle smutne i poruszające wydarzenie.

"Demakijaż Hollywood": Yola Czaderska-Hayek wspomina, jak poznała męża. Historia jak... z filmuPolsat Cafe
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas