Reklama

W gimnazjum napisał książkę na ponad pięć tomów - Remigiusz Mróz u Katarzyny Zdanowicz

Gościem najnowszego odcinka podkastu dziennikarki Polsatu, Katarzyny Zdanowicz, jest Remigiusz Mróz - prawnik i jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy. Autor kryminałów w programie "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" opowiedział m.in o swoim procesie twórczym, zdradził szczegóły codziennego życia niezwykle płodnego pisarza. Opowiedział także o przygotowaniach nad serialem political-fiction „Wotum nieufności", który jest ekranizacją jego powieści. Będzie on dostępny na platformie Polsat Box Go, a następnie w Telewizji Polsat. Cały odcinek podkastu obejrzysz poniżej:

Czy Remigiusz Mróz naprawdę istnieje?

Takie pytanie zadają sobie czytelnicy Remigiusza Mroza. Autor publikuje niezwykle często, przez co niektórzy wręcz plotkują, że za treściami jego książek stoją inni autorzy, podpisani jego nazwiskiem. Jak jest naprawdę? Sam pisarz mówi, że istnieje, ale głównie pomiędzy wersami. Czy pisarze "pełną gębą", szczególnie tak płodni jak Remigiusz Mróz, mają czas na życie i odpoczynek od tworzenia?

Na koncie ma ponad 50 książek. Kiedy znajduje czas na życie? Remigiusz Mróz o swojej codzienności

Remigiusz Mróz niezwykle często wydaje nowe dzieła. W podkaście "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" przyznał, że szybko regeneruje się po skończeniu opowiadania i powraca do tworzenia kolejnych treści. Większość pisarzy po zakończeniu procesu twórczego na pewien czas "ma dość" i musi odpocząć, zanim zacznie nowy projekt, ponieważ pisanie powieści to niezwykle wymagająca praca. Co powoduje, że Remigiusz Mróz nie potrzebuje tak długiego "resetu"?

Jest jak dobrze funkcjonująca, naoliwiona maszyna "do pisania". Czy boi się, że kiedyś się to skończy?

Reklama

Remigiusz Mróz publikuje wręcz nieprzerwanie. Co roku wydaje kilka książek, które w dodatku są bestsellerami. Czy jeśli teraz tak dobrze i sprawnie tworzy, to czy istnieje ryzyko, że jego zapał może się skończyć, a sam autor się "wypali"? Dziennikarka Polsatu, Katarzyna Zdanowicz zapytała go o to. 

Chciał zostać politykiem. "Powinni mu podziękować, że zajął się pisaniem" - twierdzi Katarzyna Zdanowicz

Remigiusz Mróz wyznał Katarzynie Zdanowicz, że nim zdecydował się kształcić w prawie, chciał zostać politykiem. Opowiedział historię z życia, która sprawiła, że postanowił odpuścić sobie taką karierę. Dziennikarce Polsatu zwierzył się ze swoich pomysłów związanych z polityką, które opisał w pracy naukowej. 

Katarzyna Zdanowicz przyznała, że polscy politycy powinni wręcz mu podziękować za to, że zajął się pisaniem, a nie polityką. Mógłby być dla nich zbyt dużą konkurencją! Podobnie spostrzeżenia miała spotkana po latach nauczycielka autora. Miała powiedzieć: Ja zawsze wiedziałam, że pan osiągnie coś wielkiego, ale byłam stuprocentowo przekonana, że pan zostanie politykiem. W podkaście "Zdanowicz. Pomiędzy wersami", Remigiusz Mróz m.in przyznaje, że w gimnazjum napisał książkę, która mogłaby nie zmieścić się w pięciu tomach oraz, że był ogromnym buntownikiem, przez co polonistki za nim nie przepadały.

Cały odcinek podkastu "Zdanowicz. Pomiędzy wersami" z Remigiuszem Mrozem dostępny poniżej:

***

Zobacz również:

Katarzyna Zdanowicz w szczerych rozmowach. Podcast "Zdanowicz.Pomiędzy wersami"  

Katarzyna Zdanowicz - prywatnie i zawodowo. Co wiemy o dziennikarce Polsatu? 

"Ninja Warrior Polska" powraca! Rusza casting do szóstej edycji show!  

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama