Reklama

Katarzyna Zdanowicz – prywatnie i zawodowo. Co wiemy o dziennikarce Polsatu?

Katarzyna Zdanowicz - co wiemy o popularnej dziennikarce Polsatu? Ile ma lat, dzieci, kto jest jej mężem? W artykule znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania. Poznacie najważniejsze informacja na temat życia prywatnego i zawodowego Katarzyny Zdanowicz.

Miała nazywać się Natalia, ale tato "w urzędzie z pewnością siebie powiedział: moja córka będzie miała na imię Katarzyna". Najbardziej lubi, gdy najbliżsi zwracają się do niej po prostu Kasia.

Jej odejście z TVN było szeroko komentowane. A wiadomość, że wraca po dziewięciu latach do Polsatu, ucieszyła niejednego widza. Katarzyna Zdanowicz, bo o niej mowa, jest ceniona za profesjonalizm i styl. "Uwielbiam panią oglądać", "Profesjonalizm", "Zawsze klasa i szyk" - czytamy na Instagramie. Jej książka "Zawsze mówi, że wróci" do dzisiaj zbiera pozytywne recenzje. Gdy zadebiutowała jako pisarka, przyznała "napisanie książki nie jest łatwym procesem. To czasochłonne zadanie, wysysacz emocji, szczególnie kiedy dotyka się tak osobistych historii żon, partnerek himalaistów. Przy okazji uświadamiasz sobie, że problemy, które opisujesz, są tak uniwersalne, że dotykają wielu z nas."

Reklama

Jak podkreśla, rozmowy są dla niej ważne, to część jej pracy, dlatego też nie zamyka się na nowe wyzwania i w lutym 2022 r. zadebiutowała jako prowadząca podcast "Zdanowicz. Pomiędzy Wersami".

- Poruszymy tematy ważne dla każdego z nas. Ujrzymy emocje bohaterów. Wspólnie rozprawimy się ze stereotypami i uprzedzeniami. Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów skrywa pomiędzy wersami. Pozwolę, by to wybrzmiało głośno - zapewniła Katarzyna Zdanowicz. 

Co jeszcze wiemy o Katarzynie Zdanowicz?  O jej życiu zawodowym i prywatnym? 

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz zaszalała ze stylizacją. Tak prezentowała się w Sopocie

Katarzyna Zdanowicz - data urodzenia

Katarzyna Zdanowicz urodziła się w Bydgoszczy 25 stycznia 1983 roku. Urodziny obchodzi jednak dzień wcześniej.  - Tak to jest w naszej rodzinie, że ktoś, kto ma urodziny, niestety albo stety, ale obchodzi je dzień wcześniej, dlatego, że nikt nie może się doczekać, kiedy będzie ten tort, prezenty i wszystko, co miłego się z tym wiąże - wytłumaczyła swoim fanom na Instagramie. Dzieciństwo spędziła w Solcu Kujawskim. 

Zobacz: Stylowa Katarzyna Zdanowicz na sopockiej plaży. To jej kolory!

Katarzyna Zdanowicz - dzieci

Katarzyna Zdanowicz jest szczęśliwą żoną i matką.  Ma jednego syna, Maksymiliana, który urodził się w 2011 roku. Dziennikarka została mamą w wieku 28 lat. Uwielbia wspominać dzień, który, jak przyznaje, "wywrócił jej życie do góry nogami". - Uwielbiam ten dzień wspominać, bo macierzyństwo dało mi wyjątkowy rodzaj widzenia... Inny pryzmat, przez który oglądam swoje dziecko z wieloma twarzami naraz. Potrafisz widzieć, jak coś psoci i dostrzegać w nim dalej twarz aniołka... Co mnie nadal zaskakuje, bo nie jestem bezkrytyczną mamą - napisała na Instagramie Katarzyna Zdanowicz. 

Katarzyna Zdanowicz - studia 

Dziennikarka jest absolwentką VI Liceum Ogólnokształcącego im. JJ Śniadeckich w Bydgoszczy (profil z rozszerzonym językiem niemieckim). Studiowała w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Wybrała kierunek -  politologia. 

Zobacz: Katarzyna Zdanowicz relaksuje się po pracy. Fani zachwyceni czerwoną sukienką

Katarzyna Zdanowicz - kariera 

Katarzyna Zdanowicz jako dziennikarka debiutowała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Później przeniosła się do kujawsko-pomorskiego wydania "Gazety Wyborczej". Potem przyszedł czas na Radio Gra w Bydgoszczy.  

Jeden z Czytelników zadał jej kiedyś pytanie:  "Jak z Solca Kujawskiego udało się pani trafić do telewizji?" Odpowiedziała: "Przez wytrwałość. To suma małych wysiłków powtarzanych dzień po dniu. Konsekwencji i determinacji".

Katarzyna Zdanowicz od 2007 roku mieszka w Warszawie. Od 2012 roku pracowała dla stacji TVN. Na początku była prowadzącą "Dnia na żywo", a potem dostała również program "Polska i świat". Wraz z rozpoczęciem się pandemii koronawirusa można ją było zobaczyć w programie "Koronawirus raport. Szkoła". Zanim trafiła do TVN, przez 4 lata była producentką "Wydarzeń" w stacji Polsat i prowadziła, niektóre programy w Polsat News. Katarzyna Zdanowicz przez pewien czas  pracowała również dla magazynu "Polityka"

Katarzyna Zdanowicz rozstała się z TVN w październiku 2021 roku. Gdy ogłaszała zakończenie wspólnej przygody ze stacją, przyznawała, że nie wie jeszcze, jak potoczy się dalej jej kariera. 

Zobacz: Mogliśmy uniknąć pandemii? "Przełom na poziomie klonowania". Futurolożka u Katarzyny Zdanowicz

Niedługo później ogłoszono, że od stycznia 2022 roku powróci do "Wydarzeń" nadawanych przez stację Polsat. 

- Idzie nowe, dla mnie również zawodowo, jestem pełna energii i nadziei. Zapraszam Was przed ekrany TV dzisiaj o 18.50, debiutuję jako prowadząca główne wydanie weekendowych Wydarzeń w Polsat i Polsat News. Wierzę, że z większością z Was będziemy się tutaj spotykać regularnie. Trzymajcie kciuki za mnie, tak ja trzymam za powodzenie każdego z Was. Zdrowia, miłości, pokoju, spełnienia marzeń i sięgnięcia szczytów, gdziekolwiek je sobie wyznaczyliście! - napisała 1 stycznia na swoim Instagramie Katarzyna Zdanowicz.

(...) już jakiś czas temu zaczęłam szukać dla siebie nowego miejsca, żeby wyjść poza stół prezenterski. Zaczęłam pisać więc dla tygodnika "Polityka", a wcześniej do "Gazety Wyborczej". Po drodze było radio, do telewizji trafiłam dopiero później. Przebyłam chyba dobrą drogę dziennikarską, bo i do "Polityki", i do portalu TVN24 pisałam głównie reportaże i wywiady. A od jakiegoś czasu myślałam o książce. Uważałam ją za kolejny etap w mojej pracy dziennikarskiej - mówiła Katarzyna Zdanowicz w rozmowie z Krystyną Pytlakowską, Viva

Katarzyna Zdanowicz - autorka książki "Zawsze mówi, że wróci" 

Katarzyna Zdanowicz w 2021 roku debiutowała jako autorka książki "Zawsze mówi, że wróci". Książka to zbiór reportaży, opowiadających o życiu żon i partnerek alpinistów, himalaistów w cieniu wielkich gór. 


Katarzyna Zdanowicz - prowadząca podcast w Interii

Powrót do Polsatu zaowocował także własnym programem sygnowanym nazwiskiem dziennikarki. "Zdanowicz między wersami" to podcast zawierający "autentyczne historie ludzi, którzy swoją postawą inspirują i zachęcają do działania. Pojawią się w nim gwiazdy, ale także pasjonaci, działacze społeczni oraz wybitni specjaliści". Wszystkie odcinki znaleźć można na portalu Kobieta Interia.

Zobacz także:  Katarzyna Zdanowicz: "Każdy z nas ma coś, co z różnych powodów skrywa pomiędzy wersami" 

Katarzyna Zdanowicz - Instagram  

Katarzynę Zdanowicz na Instagramie obserwuje ponad 64 tys. osób. Dziennikarka zamieszcza tam zdjęcia z życia prywatnego i zawodowego. Z Instagrama wiemy m.in., że Katarzyna Zdanowicz nie lubi odkładać rzeczy na później, że dzień bez marynarki, jest dla niej dniem straconym. Nie boi się wyzwań. Mogłaby godzinami siedzieć w wodzie, pływać na jachcie, katamaranie...Kocha wodę. Jest zaangażowana w projekty, które realizuje, ceni sobie także czas z najbliższymi i na odpoczynek. Fani doceniają jej styl i klasę. 

Zobacz również: Katarzyna Zdanowicz na gali Bizneswoman Roku. Zadała szyku

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Zdanowicz | Zdanowicz Pomiędzy Wersami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy