Reklama

Reklama

Wszystko przede mną

Wiele moich marzeń się spełniło, ale nie wszystkie - mówi Agnieszka Fitkau-Perepeczko, aktorka, odtwórczyni roli Simony w serialu "M jak miłość" i autorka pięciu książek.

"Śniadanie w łóżku", najnowsza z pięciu pani książek, która niedawno trafiła do księgarni, pełna jest radości życia, to bardzo pogodna książka, choć mówi o przeszłości... I choć pełno w niej przepisów kulinarnych, nie jest to typowa książka kucharska.

Reklama

Agnieszka Fitkau-Perepeczko: Nie jest, bo to wcale nie miała być książka kucharska. Jedzenie i przygotowywanie posiłków to czynności, które mogą sprawiać olbrzymią radość. Ważny jest jednak nie tylko smak samych dań, ale także cała atmosfera: to, z kim i gdzie jemy, jak posiłek jest podany. Trzeba do posiłku dodać trochę magii: wspomnień, nastroju, uczucia.

"Kto ma czas na śniadanie w łóżku? Odpowiadam - mądry, kto kocha życie" - napisała pani we wstępie.

Bo tak jest. Trzeba kochać życie w różnych jego przejawach. Taką mam filozofię i chyba podoba się ona czytelnikom moich książek. "Śniadanie w łóżku" to już moja piąta książka. Ogromnie mnie cieszy to, że ludzie chętnie przychodzą na spotkania ze mną. Mówią, że niektóre z fragmentów czytają wielokrotnie. I przyrządzają dania według przepisów. Jeśli za sprawą tej książki trochę magii trafi do kuchni i łóżka polskich kobiet bardzo się ucieszę.

"Śniadanie w łóżku i inne rozkosze... kulinarne" zadedykowała pani swojemu nieżyjącemu już mężowi, wspaniałemu aktorowi Markowi Perepeczko.

Marek znał każdy rozdział tej książki. Początkowo śmiał się ze mnie trochę, że chcę pisać kolejną książkę kulinarną. Ale potem, gdy zobaczył, że to nie jest typowa książka kulinarna, pomysł mu się spodobał. Na okładce mieliśmy być oboje. Marek wymyślił scenografię, kostiumy. Miał wystąpić na zdjęciu w białej koszuli i szlafmycy na głowie, z tacą, na której stoi śniadanie dla mnie. Niestety, stało się to, co się stało i na okładce jestem sama.

Dowiedz się więcej na temat: miłość | śniadanie | Agnieszka Fitkau-Perepeczko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje