Reklama

Reklama

Wzloty i upadki wielkiego Mela G.

Jeden z najpopularniejszych aktorów świata pobił kochankę, która trzymała ich dziecko na rękach. Co się z nim stało, głowią się fani.

Kochający ojciec? Wybitny aktor? Zdolny reżyser? Żarliwy katolik? Czy może damski bokser i hipokryta? Wielu zastanawia się dzisiaj, kim tak naprawdę jest Mel Gibson (54).

Aktor nie po raz pierwszy został bohaterem skandalu. Zdarzało mu się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu, zrobić awanturę w barze, wdać się w bójkę przed ważnym castingiem czy obrażać Żydów, ale wszelkie wybryki zwykle uchodziły mu na sucho. Teraz jednak Gibsona czekają poważne konsekwencje.

Po tym, jak pobił Oksanę Grigorievą (40) - kobietę, dla której po 26 latach małżeństwa zostawił żonę Robyn - Hollywood odwróciło się od niego. "Nikt już chyba nie wie, jak go pohamować. On całkowicie stracił nad sobą kontrolę" - powiedział ostatnio gubernator Los Angeles i były przyjaciel aktora, Arnold Schwarzenegger.

Przez lata uchodził za wzór cnót. Podkreślał, że w jego życiu najważniejsze są wartości chrześcijańskie i rodzina. Z Robyn ma siedmioro dzieci. Z Oksaną - dziewięciomiesięczną córkę Lucię. Sam urodził się w wielodzietnej rodzinie w mieście Peekskill w stanie Nowy Jork. Miał aż dziesięcioro rodzeństwa. W 1968 roku, gdy jego ojciec Hutton Gibson wygrał sporą gotówkę w teleturnieju, rodzina Gibsonów przeniosła się do Australii.

Reklama

Mel już na początku kariery wyjaśniał w wywiadach, że swój sukces zawdzięcza ultrakatolickiemu wychowaniu i życiu zgodnemu z chrześcijańskimi zasadami. Ale pierwszą ważną rolę w filmie "Mad Max" dostał, bo... wyglądał jak pijaczyna. Wdał się w bójkę w barze. Dzień później poszedł na casting z opuchniętą twarzą i podbitym okiem. Reżyser filmu, George Miller, natychmiast dał mu rolę. Film okazał się wielkim sukcesem, a Mel został okrzyknięty nadzieją australijskiego kina.

Rok później, w 1980, poślubił Robyn Moore. Poznali się za pośrednictwem biura matrymonialnego. Robyn pracowała jako pomoc dentystyczna w Adelajdzie. "Mel chciał mieć porządną, kochającą żonę i gromadkę dzieci. Robyn, spokojna, wierząca i silna, idealnie nadawała się do tej roli" - opowiadał znajomy aktora magazynowi "People". Szybko okazało się jednak, że Gibson nie zamierza zrezygnować z rozrywkowego trybu życia. Gdy dzieci kładły się spać, on wychodził z domu, by głuszyć stres alkoholem i podrywać dziewczyny.

Pierwszy sygnał alarmowy pojawił się cztery lata po ślubie. Aktora zatrzymano w Toronto za jazdę po alkoholu. Było to tuż po jego hollywoodzkim debiucie w filmie "Bounty". Robyn kazała mu natychmiast wrócić na farmę w Australii. Tam przez rok Mel przechodził domowy odwyk. "Może mam problemy ze sobą, ale nigdy nie skorzystam z pomocy psychologów. Potrafię o siebie zadbać" - wyjaśniał potem z dumą.

Wielokrotnie szokował Amerykanów wypowiedziami na temat gejów, Żydów i czarnoskórych. A na ekranie odnosił sukces za sukcesem. W 1987 roku zagrał w "Zabójczej broni", osiem lat później zdobył Oscara za reżyserię fi mu "Braveheart - Waleczne serce". Lata 90. należały do niego.

Dzięki dyskrecji Robyn, opinia publiczna nie miała pojęcia, co tak naprawdę dzieje się w ich związku. Wiadomo było, że Mel coraz więcej czasu spędzał w USA, a na terenie swojej posiadłości zbudował... kościół. Robyn zajmowała się wychowywaniem dzieci.

Gdy w 2006 roku wystąpiła o separację, nikt się o tym nie dowiedział. Przyczyną był romans Gibsona z Oksaną Grigorievą. Robyn uznała, że tym razem jej mąż naprawdę się zakochał. Gdy trzy lata później Oksana zaszła w ciążę, Mel zaczął pojawiać się z nią na oficjalnych imprezach. I wtedy rozpętała się burza!

Mit idealnego ojca i męża padł. Wszyscy odwrócili się od aktora, nawet jego dzieci. Związek Mela z piękną Rosjanką zakończył się gwałtownie w lutym tego roku. W lipcu do prasy przeciekły nagrania rozmów telefonicznych pary. Gibson wrzeszczy do słuchawki, grozi kochance i przyznaje się do pobicia Oksany, trzymającej w ramionach ich dziecko. Grigorieva twierdzi, że Mel nie płaci jej alimentów. Aktor z kolei zarzuca byłej partnerce, że chce go okraść i dba jedynie o karierę. Nieoczekiwanie za Gibsonem stanęła teraz murem jego rodzina. Co teraz zrobi aktor? Wróci do żony? Rozwód nie jest jeszcze sfinalizowany...

Joanna Łazarz

Nowy większy SHOW - elegancki magazyn o gwiazdach! Jeszcze więcej stron, więcej gwiazd i tematów!

Show
Dowiedz się więcej na temat: dziecko | ojciec | pobił | upadki | aktor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy