Reklama

Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Biskupi odprawiają msze

Dawid Kubacki poinformował kilka dni temu, że jego żona trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Wsparcie okazali skoczkowi nie tylko kibice i najbliżsi współpracownicy, ale także sportowcy z całego świata. Za żonę Dawida, Martę Kubacką modlą się teraz także polscy biskupi.

Kilka dni temu Dawid Kubacki ogłosił na Instagramie, że wycofuje się z dalszej rywalizacji w skokach narciarskich. Sportowiec poinformował zszokowanych kibiców, że jego żona, Marta trafiła do szpitala i jest w ciężkim stanie, więc on sam musi wracać do domu. 

- napisał. 

Z wpisu Dawida Kubackiego oraz wypowiedzi np. Adama Małysza, prezesa Polskiego Związku Narciarskiego wiemy, że Marta Kubacka walczy o życie. Stan żony skoczka jest poważny - nie dziwi więc fakt, że słowa wsparcia skierowali w stronę sportowca inni skoczkowie tacy jak np. Peter Prevc, Robert Johansson czy Halvor Egner Granerud. Wpisy zostawili także Monika Olejnik, Ewa Bilan Stoch czy siatkarz Piotr Nowakowski. Za skoczka i jego rodzinę kciuki trzymają również fani. Wsparcie płynie nawet z Kościoła Katolickiego!

Zobacz również: Fani Dawida Kubackiego zrobili coś wzruszającego dla jego żony! 

Marta Kubacka walczy o życie. Biskup odprawił specjalną mszę

Mszę za szybki powrót do zdrowia żony skoczka odprawił Bp Damian Muskus. Modlił się on w kościele parafialnym w Szaflarach i wygłosił poruszające kazanie:

Reklama

- powiedział. 

Biskup dodał, że w tak dramatycznych sytuacjach ludzie są bezradni i jedyne, co możemy zrobić to "dać świadectwo, że jesteśmy z nimi, że otaczamy ich miłością i modlitwą". Zapewnił również o wsparciu duchowym, mówiąc, iż "biskupi ogarniają modlitwą i duchowym wsparciem walczącą o zdrowie i życie Martę, jej męża Dawida, który zdaje właśnie heroiczny egzamin z miłości i zaufania Bogu, a także ich córeczki, Zuzię i Maję".

Swoje wsparcie wyraził także  krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, który napisał na Twitterze, że cały Kościół krakowski ogarnia ich modlitwą. 

Zobacz również: 

Robert Lewandowski tuż przed meczem komentuje aferę premiową 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dawid Kubacki | Marta Kubacka | polski skoczek | polscy skoczkowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy