Astrologiczna burza. Co stanie się 8 kwietnia podczas zaćmienia Słońca?

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Całkowite zaćmienie słońca w Baranie w kwietniu 2024 r. nastąpi 8 kwietnia. Jak to zaćmienie słońca wpłynie na nas z astrologicznego punktu widzenia? Szykuje się sporo emocji, na które warto się przygotować.

Zaćmienie słońca to bardzo ważne wydarzenie
Zaćmienie słońca to bardzo ważne wydarzenie123RF/PICSEL

Kwietniowe zaćmienie księżyca będzie wyjątkowe. To czas wielkich zmian

Ten rok przynosi długo oczekiwaną sensację: całkowite zaćmienie Słońca 8 kwietnia. Zaćmienie ma miejsce, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem, rzucając cień, który zdaje się przesłaniać Słońce.

Zaćmienia zajmują szczególne miejsce w astrologii, ponieważ uważa się, że są to momenty, w których wkraczamy w nasz los i przeznaczenie. Te niebiańskie wydarzenia zbiegają się z północnym i południowym węzłem księżycowym, popychając nas do podążania w stronę naszej ścieżki życia i wyłamywania się ze stref komfortu. Wiadomo również, że zaćmienia przynoszą przełomy i niekiedy odmieniają nasze życie.

Zaćmienie słońca, intensywny nów księżyca, oznaczają nowy początek.

Co dokładnie się wydarzy i dlaczego jest to tak ważne?

Zaćmienie Słońca może na nas wpływać według astrologii
Zaćmienie Słońca może na nas wpływać według astrologii123RF/PICSEL

Podczas zaćmienia słońca, słońce i księżyc jednoczą się w Węzłach Przeznaczenia. To szczególne zaćmienie łączy słońce w Baranie i księżyc w Baranie w przejściowym węźle północnym. Merkury, odbywający retrogradację również w znaku Barana, połączy się z zaćmieniem słońca.

Również Chiron, który w astrologii nazywany jest "rannym uzdrowicielem", który jak na ironię nie mógł się sam wyleczyć, także jest w Baranie.

Myśląc, że to tylko Słońce i Księżyc mają na nas wpływ podczas zaćmienia, jesteśmy w błędzie. Jak widać, sporo dzieje się w tym czasie na nieboskłonie, łącząc się w jedną, emocjonalną całość.

Całkowite zaćmienie Słońca w 2024 r. może stanowić znaczący punkt zwrotny. Ponieważ jest to Księżyc w nowiu, może to być wymuszony nowy początek lub nieoczekiwana okazja do zmian. To zaćmienie ma miejsce w znaku Barana. Oznacza to, że kwestie dotyczące niezależności, odwagi i indywidualności będą na pierwszym planie.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas