Reklama

Co mówi o tobie kształt twojego kciuka? Ma większe znaczenie, niż myślisz

Już od wieków wierzono, że w naszych liniach papilarnych i kształcie dłoni zapisana jest przyszłość danego człowieka. Chiromancja oraz chirognomia według niektórych może powiedzieć sporo nie tylko o przyszłości, ale też o charakterze człowieka.

Czym jest chiromancja, a czym chirognomia? Magia zaklęta w kształtach

Chiromancja to najkrócej mówiąc wróżenie z dłoni. Brzmi to dość prosto, ale tajniki tej sztuki są dość zawiłe i potrzeba lat, by nauczyć się odczytywania chociażby linii papilarnych, które u każdego człowieka są inaczej ułożone. 

 Rodzaj takiego wróżenia jest znany ludzkości od starożytnych czasów i wcale nie traci na swojej popularności. 

Odłamem chiromancji jest chirognomia, mniej popularna, a jednak mówiąca wiele może nie o przyszłości, jak w przypadku chiromancji, ale o charakterze człowieka. 

Chirognomia polega na badaniu konturów dłoni, różnych jej wymiarów i kształtów. W tej sztuce ważny jest każdy szczegół i chociażby to, że każdy palec oznacza co innego.

Reklama

Kciuk prawdę ci powie. Jaki kształt palca, taki charakter

Często można usłyszeć, że oczy są zwierciadłem duszy, a dłonie... wizytówką człowieka i coś w tym jest, bo właśnie w chirognomii znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego mamy taki, a nie inny charakter. 

Oczywiście to odpowiedź dla tych, którzy wierzą w tę magiczną sztukę czytania z dłoni. 

I tak kciuk, a dokładniej mówiąc jego kształt, ma świadczyć o naszym charakterze i o tym, jak zachowujemy się w różnych sytuacjach. Wystarczy tylko przeanalizować jego wygląd, by się tego dowiedzieć. 

Górna część kciuka do zgięcia, dłuższa niż dolna. Uparty i ambitny

Kciuk jest zbudowany w taki sposób, że dwa paliczki są połączone stawem międzypaliczkowym, który umożliwia wykonywanie ruchów zawiasowych. Z pozostałą częścią dłoni, kciuk łączy się dzięki pierwszemu stawu śródręczno-paliczkowemu.

Dzieli to tym samym kciuk na dwie części, a nie na trzy, jak w przypadki pozostałych palców. 

W chirognomii, jeżeli górna część kciuka, jest dłuższa, niż ta dolna, połączona z dłonią, ma to świadczyć o tym, że taka osoba jest niezwykle ambitna, skupiona na dążeniu do celu. 

Przy tych cechach, pojawia się jednak pokora i umiejętność odrabiania życiowych lekcji, jednak takie osoby zbyt poważnie wszystko traktują i przydaje im się odrobina dystansu do samych siebie i otaczającego świata. 

Dolna część dłuższa od górnej. Opanowanie i praktyczność

Jeżeli dolna część kciuka, ta bliższa dłoni, jest dłuższa, niż górna jego część, to znaczy, że jesteś chodzącą oazą spokoju. Trudno cię czymś zdenerowować i wyprowadzić z równowagi. 

Kiedy coś obiecasz, zawsze dotrzymujesz słowa, a praktyczność jest dla ciebie ważniejsza, niż marzenia i unoszenie się kilka centymetrów nad ziemią. 

Przyjaciele i rodzina mogą na tobie polegać. 

Obie części równe i proste. Osiągnąłeś w życiu równowagę

Natura kocha równowagę. To odzwierciedla się nawet w ludzkim kciuku. Według chirognomii, jeżeli dwie części twojego kciuka są sobie równe i proste, osiągnołeś w życiu harmonię, pełnię. 

Jesteś spoiwem i potrafisz porozumiewać się z ludźmi, łączyć ich i prowadzić do wspólnego celu. Jesteś niezwykle opanowany i spokojny, ale to z kolei odbiera ci radość z szaleństwa życia. 

Czasem może warto zrobić coś niezwykłego? 

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: chiromancja | chiromancja wróżenie z ręki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy