Reklama

Księżyc Plonów objawi się jeszcze we wrześniu. Jak wykorzystać pełnię?

Pod koniec września na niebie obserwować będziemy mogli Księżyc Plonów, nazywany też Jęczmiennym kub Kukurydzianym. To za sprawą wrześniowej pełni Księżyca, która skłoni nas do podsumowań, refleksji i pozbycia się wszelkich ograniczeń. Jak dobrze ją wykorzystać?

Wrześniowa pełnia Księżyca to Pełnia w Baranie, która przypada w znaku Wagi między 23 września a 22 października. Jest to pierwsza pełnia po przesileniu jesiennym, która skłania do podsumowań i pozwala rzucić światło na to, co powstrzymało nas przed zrealizowaniem planów i nie pozwoliło nam osiągnąć zamierzonych celów. 

Wrześniowa pełnia Księżyca pozwala pozbyć się wszelkich ograniczeń, blokujących lęków, barier i przeszkód. Niestety, wiele osób ma w tym czasie problemy ze spaniem, trawi ich niepokój, a wewnętrzny głos wzywa ich do działania. To znak, by podążać za swymi pasjami, słuchać serca i dokonać ważnych zmian. Jak jeszcze wykorzystać pełnię Księżyca w Baranie?

Wrześniowa pełnia w Baranie. Na niebie pojawi się Księżyc Plonów

Nazwy pełni Księżyca pochodzą najczęściej od dawnych ludów Ameryki Południowej, które nadawały nazwy fazom Srebrnego Globu na podstawie zjawisk i zmian zachodzących w przyrodzie i otaczającym ich świecie. Wrześniowa pełnia Księżyca, która rozświetli niebo 29 września (maksimum tego zjawiska nastąpi o godzinie 11:58 czasu polskiego) nazywana jest również: 

Reklama
  • Pełnią Żniwiarzy
  • Jęczmiennym Księżycem
  • Księżycem Plonów 
  • Kukurydzianym Księżycem. 

Choć kluczowy moment pełni nastąpi w południe, to będziemy ją mogli oczywiście podziwiać również w noc poprzedzającą, a nawet następującą po tym terminie. Jaj wykorzystać tę pełnię?

Pełnia Księżyca w Baranie pomaga nam zrozumieć co powinno zniknąć z naszego życia raz na zawsze. Pozwala również uwierzyć w siebie i w swoje możliwości i podjąć się spraw, które dotąd napawały nas przerażeniem i lękiem. Warto tego dnia sprecyzować jeden, ważny cel i przyrządzić plan działania, który krok po kroku, dzień za dniem pomoże nam go osiągnąć. 

Wrześniowa pełnia w Baranie zachęca również do afirmacji. Podczas fazy księżyca zanikającego warto powtarzać sobie:

  • "jestem odważna i dzielna"
  • "jestem świadoma swojego celu"
  • "potrafię zrealizować wszystkie swoje marzenia". 

Podczas pełni w Baranie warto uważać jednak na nagłe wybuchy złości, zbytnią ambicję, a nawet arogancję - mogą być one bowiem w tym okresie wyjątkowo groźne. 

Zobacz również: 

Elita astrologii. Poznaj pięć najpotężniejszych znaków zodiaku


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Astrologia | pełnia księżyca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy