Nadciąga Śnieżny Księżyc. Przygotuj się na to zjawisko

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Pełnie Księżyca to wyjątkowe momenty w świecie astrologii i ezoteryki. Czas, w którym Księżyc osiąga swoją pełnię, czyli widoczna jest cała jego, okrągła tarcza od wieków był czymś, co czcili nasi przodkowie i wierzyli w jego niezwykłą moc. Każda pełnia jest inna, więc co tym razem przyniesie nam pełnia Księżyca w lutym, zwana Śnieżnym Księżycem?

Pełnia Księżyca uchodzi za magiczny czas
Pełnia Księżyca uchodzi za magiczny czas123RF/PICSEL

Lutowa pełnia Księżyca zwana Śnieżnym Księżycem. Lepiej jej nie przegap

Nasi przodkowie, wierząc w moc natury, celebrowali każdy nów i każdą pełnię, czerpiąc z tych zjawisk duchową moc. Każdy nów i każda pełnia w konkretnym miesiącu charakteryzuje się inną wibracją i tak jest także z obecną pełnią w lutym 2024 roku.

Dokładnie pełnia Księżyca osiągnie swój punkt kulminacyjny 24 lutego 2024 roku o godzinie 13:31. Lutowa pełnia jest także nazywana Śnieżnym Księżycem lub Głodnym Księżycem. Śnieżny Księżyc wiąże się z opadami śniegu w lutym, których choć w tym roku nie ma, to symbolizują ostatnie tchnienie zimy właśnie w lutym.

Głodny Księżyc zaś nawiązuje do tego, że w przeszłości luty był okresem, w którym od dłuższego czasu nic nie wyrastało z ziemi, przez trwającą zimę. Ludzie musieli uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać nadejścia wiosny, a wraz z nią pojawienia się roślin, warzyw i owoców.

Pełnia Księżyca w Pannie to czas na oczyszczenie i zadbanie o zdrowie

Pełnia Księżyca przyniesie nam wyjątkową energię
Pełnia Księżyca przyniesie nam wyjątkową energię 123RF/PICSEL

Prócz tego, że lutowa pełnia jest określana mianem Śnieżnego Księżyca, to tym razem będzie ona przebywała w znaku Panny. Pełnię odczują nie tylko osoby posiadające swój znak słoneczny w Pannie, ale wszyscy.

Energia tego znaku zodiaku ma w sobie coś z porządkowania wszystkiego, co dzieje się dookoła nas, ale także tego, co zaprząta nam duszę i umysł.

Dlatego ta pełnia to idealny moment na wszelkie rytuały oczyszczania i wyciszenie poprzez medytację. Panna to dbałość o nas samych, więc to też okazja do zadbania o swoje zdrowie w każdym aspekcie.

Zodiakalne Panny potrafią być drobiazgowe, więc w lutową pełnię możesz zająć się sprawami wymagającymi skupienia na szczegółach.

Poznaj talenty wszystkich znaków zodiaku
Poznaj talenty wszystkich znaków zodiakuINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas