Postaw szklankę wody na parapecie. Zrób to koniecznie w pełnię księżyca

Karolina Iwaniuk

Opracowanie Karolina Iwaniuk

Według osób interesujących się magią i astrologią, Księżyc ma wielką moc. Przybiera ona na sile zwłaszcza w nów i pełnię każdego miesiąca. To właśnie wtedy można sporządzić tzw. "wodę księżycową". Jej wypicie ma przynosić wiele korzyści.

Jaki rytuał wybrać na pełnię Księżyca?
Jaki rytuał wybrać na pełnię Księżyca?123RF/PICSEL

Wyjątkowa moc Księżyca. Przybiera na sile w czasie pełni

Intuicyjna, emocjonalna moc Księżyca była znana od wieków, nic więc dziwnego, że siła magii księżyca według tych, którzy w nią wierzą, przybiera w czasie pełni i nowiu. 

Uznaje się, że nieco lepszym momentem na sporządzenie takiej wody będzie pełnia księżyca, bo wtedy emanuje on wyjątkowym światłem, a nie jest to bez znaczenia!

Ta faza księżyca reprezentuje punkt środkowy miesięcznego cyklu księżycowego, kiedy słońce i księżyc ustawiają się po przeciwnych stronach Ziemi, a księżyc wydaje się całkowicie oświetlony.

Wspólnym mianownikiem duchowych systemów wierzeń, takich jak astrologia, jest to, że Księżyc ma wpływ na nasze emocje. I prostym sposobem jest właśnie sporządzenie wody księżycowej.

Zamknij moc księżyca w szklance wody

Księżyc jest jednym z dwóch luminarzy astrologii - drugim jest Słońce. Jego bliskość do Ziemi powoduje według astrologii mocny wpływ na ludzkie zachowanie, zwłaszcza w kontekście emocji.

Uważa się, że podobnie jak jego ruchy kontrolują przypływy i dopływy mórz i oceanów oraz według faz księżyca uprawia się rośliny, tak wpływa on także na nasze wewnętrzne fale uczuć i emocji, przy czym różne fazy księżyca generują różne rodzaje energii.

Dlatego rytuał sporządzania wody księżycowej jest znany od wieków i wykorzystywały go różne społeczności. Ponieważ pełnia księżyca ma miejsce wtedy, gdy księżyc wydaje się być najjaśniejszy na niebie, w astrologii utożsamia się tę fazę z wychodzeniem na światło dzienne ukrytych lub sekretnych rzeczy. Te odkrycia często oznaczają koniec pewnego cyklu.

Przygotowanie właśnie w pełnię Księżyca wody księżycowej może pomóc nam wykorzystać energię tej fazy, a także pomóc w pracy nad uwolnieniem tych rzeczy, które już nam nie służą, i pozytywnie wzmocnić nas na przyszłość.

Sposób sporządzania wody księżycowej jest znany od wieków
Sposób sporządzania wody księżycowej jest znany od wieków123RF/PICSEL

Jak przygotować wodę księżycową? Prosty rytuał, który przyniesie wiele korzyści

Przygotowanie wody księżycowej jest jednym z prostszych rytuałów magicznych. Wystarczy umieścić szklankę czystej wody w bezpośrednim świetle księżyca przy oknie lub na balkonie. Oczywiście należy to zrobić w noc pełni.

Jak twierdzą osoby związane ze światem ezoteryki, mieszkańcy miast, którzy nie mają dostępu do bezpośredniego światła księżyca, nie muszą się martwić o bezpośrednie uchwycenie światła. Energia nadal będzie pochłaniana przez wodę. 

Do wody ustawionej na noc przy oknie można dodać szczyptę soli, która w magii ma właściwości ochronne i oczyszczające. Szklankę z wodą nalezy zostawić przy oknie na całą noc.

Jak wykorzystać wodę księżycową?

Wodę księżycową można wypić z samego rana. Można także wykorzystać ją do rytualnych kąpieli oczyszczajacych, wtedy warto podczas pełni wystawić miskę z wodą.

Wodę pełni księżyca można także przelać do butelki z atomizerem i oczyścić nią aurę mieszkania na następny dzień.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas