Trzy znaki zodiaku nazywane wyjątkowymi. Pod jednym względem nie mają sobie równych

Liczby nie kłamią - osób urodzonych na przełomie tych miesięcy jest statystycznie najwięcej. Sprawdź, kto znalazł się na astrologicznym podium, z czego to wynika i jak wpływa na ich charakter.

Trzy znaki zodiaku, które nie mają sobie równych
Trzy znaki zodiaku, które nie mają sobie równych123RF/PICSEL

Nie na wszystko w życiu mamy wpływ. Jedną z takich rzeczy jest data urodzenia, a co za tym idzie - także znak zodiaku. Wydaje się, że to kwestia absolutnego przypadku, bo każdy dzień jest dobry, żeby przyjść na świat. Jednak ze statystycznego punktu widzenia niektóre terminy są bardziej prawdopodobne od innych.

Z ustaleń amerykańskich naukowców wynika, że dominuje wrzesień - wtedy rodzi się najwięcej dzieci. Może być to efekt świątecznej atmosfery, bo jak łatwo policzyć, zostały one poczęte w okolicach Bożego Narodzenia.

Obfity jest również lipiec oraz sierpień, a styczeń czy listopad zajmują ostatnie miejsca w zestawieniu. To wszystko znajduje odzwierciedlenie w astrologii.

Ze wszystkich 12 znaków zodiaku te trzy nie mają sobie równych pod względem liczebnym.

Panna

Absolutny numer jeden w rankingu i nic w tym dziwnego, bo obejmuje swoim zasięgiem prawie cały wrzesień, który nie ma sobie równych. Panna to intelektualistka, która ma świetną pamięć i przenikliwy umysł.

Charakteryzuje ją pedantyzm oraz racjonalizm, ale z drugiej strony - nie za bardzo lubi zmiany, potrafi bezlitośnie krytykować i nie toleruje odchyleń od ustalonych przez siebie norm. Wszystko dokładnie planuje, a czasami trudno do niej dotrzeć. Romantyczna dusza, która wierzy w wielką miłość na całe życie.

Wszystko o znakach zodiaku
Wszystko o znakach zodiaku123RF/PICSEL

Lew

Urodzony na przełomie lipca i sierpnia Lew zajmuje drugie miejsce w astrologicznym rankingu. To bardzo ciekawa postać, która uwielbia być w centrum uwagi. Zdarzają mu się kompleksy, jednak zazwyczaj nie ma sobie nic do zarzucenia. Jest osobą hojną, pomocną i bardzo rodzinną.

Ponad wszystko nie lubi owijania w bawełnę, a jego prostolinijność niektórym przeszkadza. Nigdy nie wątpi w siebie i z nadzieją spogląda w przyszłość. Kiedy trzeba coś zrobić - po prostu działa, nie szukając żadnych wymówek. Z drugiej strony to jednak przekonany o swoim geniuszu uparciuch. Ale przynajmniej ambitny.

Rak

Podium zamyka znak z przełomu czerwca i lipca, który naprawdę trudno rozgryźć. W pierwszej trójce to zdecydowanie najbardziej nieodgadniony zodiak pełen sprzeczności. Niektórzy znają go przez długie lata, a i tak nie potrafią go do końca zrozumieć. Dominującą cechą jest wrażliwość.

Bardzo przejmuje się tym, jak odbierają go inni, a z drugiej strony - potrafi współczuć i okazywać im troskę. Cały czas szuka potwierdzenia swojej wartości, w którą zdarza mu się wątpić. Zdecydowanie zyskuje przy bliższym poznaniu. W domu okazuje swoje łagodne, ciepłe i rodzinne oblicze. Miłość to lekarstwo na jego czarnowidztwo.

Znaki Zodiaku. Poznaj ich wady i zaletyInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas