10 rodzajów herbaty na każdą okazję

Czujesz się źle? Jesteś zestresowany? Odpowiednio dobrany rodzaj herbaty poprawi twój nastrój i doda energii. Czy wiesz, po który rodzaj herbaty sięgnąć? Dowiedz się z poniższych punktów.

rodzaje herbat
rodzaje herbat© Photogenica

Herbata na sen

herbata lawendowa
© Photogenica

Masz problemy ze snem? Lawendowa herbata będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. Spowalnia krążenie krwi, zmniejsza aktywność układu nerwowego oraz relaksuje, zapewniając błogi spokojny sen.

Herbata na stres i niepokój

Napar z rumianku wykazuje pozytywny wpływa na zmniejszenie stresu i niepokoju. Zwiększa przepływ krwi w mózgu i przeciwdziała działaniu hormonów stresu czyli kortyzolu.

Herbata na niepokój i zmęczenie

Herbata wiśniowa to skuteczny sposób na uspokojenie. Spowalnia przepływ krwi, podobnie jak herbata lawendowa. Dzięki niej poczujesz się zrelaksowany i wypoczęty.

Herbata na przebudzenie

czarna herbata
© Photogenica

Nic dziwnego, że w wielu miejscach na świecie czarna herbata jest wypijana rankiem. Zawiera silne, naturalne środki pobudzające, takie jak kofeina.

Herbata na wahania nastroju

Kiedy czujesz się emocjonalnie wyczerpany i zmęczony, sięgnij po napar z mięty. Łyk miętowej herbaty, sprawi że od razu poczujesz się lepiej.

Sposób na depresję

Nim wyciągniesz ręki po środki antydepresyjne, wypij herbatę z trawy cytrynowej. Olejki eteryczne zawarte w trawie pomogą uspokoić zmysły. Herbata działa lepiej niż środki antydepresyjne.

Zastrzyk energii

herbata imbirowa
© Photogenica

Brakuje ci energii? Przygotuj herbatę imbirową. Doda ci energii, poprawi nastrój oraz da poczucie ciepła i komfortu.

Szczęście i pozytywna energia

Indyjska chai masala sprawi, że poczujesz szczęście i zaczniesz myśleć pozytywnie. Ta herbata jest doskonała, gdy masz coś ważnego do zrobienia. Już pierwszy łyk herbaty uwolni serotoninę – hormon szczęścia.

Herbata na złość

Wahania nastroju nogą sprawiać, że czujesz złość, która może przerodzić się w nienawiść. Herbata cytrynowa lub pomarańczowa może poprawić twój nastrój i zmniejszyć gniew.

Herbata na zmęczenie

Gdy czujesz zmęczenie, poszukaj w szafce zielonej herbaty. Zielona herbata zawiera L-teaniny, które zwiększają fale mózgowe.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas