Reklama

Reklama

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Na początku marca Akademia Zdrowego Przedszkolaka rozpoczęła 6 już Akcję w przedszkolach w całej Polsce. Jest to zarazem 4 edycja niezwykle popularnej wśród przedszkoli Piramidy Żywienia Przedszkolaka.

Tym razem zapraszamy nauczycieli, dzieci oraz rodziców w "Podróż do mlecznej krainy". W czasie czterotygodniowych warsztatów analizujemy czwarte piętro piramidy, które zajmuje Nabiał oraz skupiamy się mocno na aktywności ruchowej.

Sposób odżywiania dziecka ma wpływ na jego późniejsze zdrowie

Produkty mleczne są bardzo ważnym elementem zdrowej, zbilansowanej diety dzieci w wieku przedszkolnym. To one są głównymi dostarczycielami wapnia - składnika niezbędnego do budowy kości, zębów oraz układu nerwowego i mięśni. Badania prowadzone przez Instytut Żywności i Żywienia są zatrważające. Aż 51 proc. dzieci w wieku przedszkolnym ma przewlekłe niedobory wapnia i aż 99 proc. przewlekłe niedobory witaminy D.

Reklama

W pierwszych latach życia człowieka tworzy się połowa jego masy kostnej. To bardzo ważne, aby przede wszystkim rodzice mieli świadomość, że to, jak odżywia się dziecko w okresie jego najintensywniejszego rozwoju fizycznego z całą pewnością będzie miało wpływ na jego zdrowie w przyszłości.

Jaki udział w diecie powinny mieć produkty mleczne?

Zajęcia wg. scenariuszy  opracowanych przez ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka, przeprowadzają nauczyciele przedszkolni. Jak zawsze, w czasie akcji edukujemy dzieci i dorosłych. Dzieci uczą się poprzez zabawę, gry i bajki. 

Dla dorosłych przygotowaliśmy obszerna prezentację, w której znajdują się m. in. informacje o tym, jaki udział w diecie powinny mieć produkty mleczne, jakie sa zalecane, w jaki sposób wybierać produkty ekologiczne oraz jaki wpływ na rozwój dzieci ma aktywność fizyczna całej rodziny.

Program warsztatów został ułożony przez psychologów i pedagogów oraz poddany ocenie dietetyków warszawskiego SGGW. Zajęcia i zabawy są dostosowane do poziomu i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym, bezpieczne, rozwijające i inspirujące.

Cykl akcji prozdrowotnych

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych, w skład którego wchodzą 4 moduły:

-  Moduł wiosenny- Piramida Żywienia Przedszkolaka

-  Moduł letni- Bezpieczny Przedszkolak - bezpieczeństwo w domu , podróży i na wakacjach

-  Moduł jesienny- Piramida Żywienia Przedszkolaka

-  Moduł zimowy- Przedszkolak Pełen Zdrowia - odporność i higiena, profilaktyka zdrowia

Akademia ma charakter ogólnopolski. Do tej pory w projekcie uczestniczy już ponad 1600 przedszkoli. Od strony merytorycznej akcję wspierają: Katedra Żywienia Człowieka SGGW, PTD.

Patronatem medialnym akcję objął portal INTERIA.PL. Partnerami tej akcji są firmy : GALENA - Smart Omega Junior oraz BCH - Espumisan Kids.

Organizatorem Akademii Zdrowego Przedszkolaka jest firma Lionfitness Witold Lew Starowicz, która istnieje na rynku od 2003 roku. Świadczy usługi w zakresie profilaktyki zdrowotnej, organizacji imprez sportowych, zarządzania klubami sportowymi oraz produkcji filmowej.

Zapraszamy rodziców i przedszkola na stronę www.zdrowyprzedszkolak.pl

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy