Daktyle: Remedium na zatrucia alkoholowe i słabe kości

Włączenie daktyli do codziennej diety wiąże się z mnóstwem korzyści. Stanowią one źródło cennych witamin A oraz K, tiaminy, niacyny, kwasu foliowego oraz minerałów - między innymi wapnia, siarki, żelaza potasu, fosforu, manganu, miedzi oraz magnezu i jednocześnie mają zbawienny wpływ na nasze serce i pracę jelit, regulują proces trawienia, pomagają unikać przejadania się i zwalczać zaparcia oraz biegunkę. Co ciekawe, uważane są też za remedium na zatrucia alkoholowe. Właściwości daktyli doceniają również kulturyści. Regularne zjadanie tych pysznych owoców pomaga im rozbudowywać masę mięśniową.

article cover
©123RF/PICSEL

Mocne i zdrowe kości

©123RF/PICSEL

Daktyle zawierają selen, wapń, mangan, miedź oraz magnez, czyli wszystkie niezbędne składniki mocnych kości i stanowią idealne rozwiązanie dla wszystkich osób zmagającymi się ze schorzeniami mięśni i stawów. Regularne spożywanie ich może skutecznie przyczynić się do wzmocnienia całego szkieletu, co jest bardzo istotne między innymi w przypadku kobiet po menopauzie, u których wzrasta ryzyko wystąpienia osteoporozy.

Usuwają zaparcia

Daktyle stanowią źródło rozpuszczalnego błonnika, który gwarantuje regularne wypróżnianie i często są uznawane za naturalny środek przeczyszczający. Aby osiągnąć pożądany efekt, należy moczyć daktyle przez noc, a następnie wypić powstały z nich syrop. Najlepiej w godzinach porannych. Usunięcie problemu gwarantowane.

Anemia

Wysoka zawartość witamin i minerałów pomaga w całkowicie naturalny sposób wspomóc zdrowie, zwiększyć energię i zrównoważyć dolegliwości u pacjentów chorych na anemię.

Alergia

©123RF/PICSEL

Nie jest łatwo znaleźć siarkę w owocach, dlatego powinniśmy docenić daktyle za ich wyjątkowość. Siarka przyczynia się do zmniejszenia objawów alergii, takich jak ciągłe łzawienie oczu, nieżyt nosa, kichanie oraz uczucie osłabienia.

Zdrowe serce

Daktyle są idealnym rozwiązaniem dla osób pragnących utrzymać serce w jak najlepszej kondycji. Stanowią też bogate źródło potasu, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu krążenia oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru. Ponadto wspomagają prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu oraz poprawiają pamięć i koncentrację.

Naturalny afrodyzjak

©123RF/PICSEL

Badania wykazały, że daktyle świetnie sprawdzą się u mężczyzn cierpiących na zaburzenia na tle seksualnym. Domowy tonik pozwoli pozbyć się problemu oraz zwiększyć liczbę i ruchliwość plemników. Wystarczy tylko zanurzyć garść daktyli w szklance świeżego, koziego mleka i moczyć je przez 12 godzin. Następnie zmielić je i dodać odrobinę kardamonu w proszku oraz łyżeczkę miodu.

Zatrucia

Daktyle powszechnie uważane są za remedium na zatrucia alkoholowe. Już niewielka ich ilość jest w stanie uwolnić nas od przykrych efektów wczorajszej imprezy.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas