Reklama

Reklama

Dyniowe Trufle z Marcepanem

Zrób z dzieckiem halloweenowe ciasteczka. To naprawdę wspaniała zabawa dla całej rodziny.

Składniki:

Reklama


  • 50 g Ciemnej czekolady Dr. Oetker Fine Cooks
  • 100 g okruszków z ciasta czekoladowego
  • 50 g dżemu malinowego lub morelowego


Do dekoracji:

  • Cukier puder do poprószenia
  • 350g Marcepanu Dr. Oetker
  • Barwniki spożywcze w żelu Dr. Oetker Neon Orange, Lime Green i Jet Black  


Sposób przygotowania:

Połam czekoladę do małej żaroodpornej miski i umieść nad patelnią gotującej się wody. Poczekaj aż się roztopi. Odstaw na 10 minut, aby się schłodziła. Włóż okruszki do miski i wmieszaj stopioną czekoladę oraz dżem. Przykryj i schłodź przez 30 minut aż stanie się na tyle twarde by dało się kształtować. W tym czasie przygotuj dekorację. Delikatnie posyp powierzchnię roboczą cukrem pudrem.

Odetnij 15 g kawałek marcepanu i owiń folią spożywczą. Odetnij jeszcze 40g i również owiń folią. Weź pozostały kawałek marcepanu, delikatnie spłaszcz i dodaj 5 kropli żelu Neon Orange. Zawiń marcepan zamykając żel i ostrożnie ugniataj aż całość się wymiesza. Kontynuuj dodawanie żelu, po pięć kropel na raz, aż masa nabierze odpowiedniego koloru.

Jeśli marcepan stanie się zbyt lepki, posyp cukrem pudrem. Owiń folią, aby nie wyschło. Powtórz całość tak aby zabarwić 40g kawałek marcepanu zielonym żelem a najmniejszy czarnym. Będzie potrzebna cała tubka żelu pomarańczowego, 30 kropli zielonego oraz 45 kropli czarnego. Podziel miksturę truflową na 8 równych porcji. Uformuj kulki i ułóż na talerzu wyłożonym papierem do pieczenia. Przykryj i schłodź przez 30 minut aż stwardnieje. Podziel pomarańczowy marcepan na 8 kawałków.

Spłaszcz każdy kawałek po kolei formując koła o średnicy około 9cm. Na środku koła połóż kulkę truflową. Zamknij truflę zawijając marcepan. Ostrożnie natnij boki kuli nożem i wyłóż na papierze do pieczenia. Gdy zrobisz 8 dyń, rozwałkuj zielony marcepan i zrób z niego listki, łodygi i pnącza. W razie konieczności przyklejaj je wodą. Na koniec odłam drobne kawałki czarnego marcepanu i uformuj oczy, usta i delikatnie przymocuj do dyni. Gdy zrobisz wszystkie truflowe dynie, podawaj. Smacznego! Uwaga: Jeśli w pomieszczeniu jest ciepło, włóż trufle do lodówki na 30 minut przed podaniem.  


We wtorek 28 października o godzinie 21:00 rozpocznie się emisja programu ,,Halloweenowe wojny". Do Halloween (piątku, 31 października) włącznie, będzie można obejrzeć 4 odcinki ulubionego przez widzów kanału programu związanego z obchodami tego święta w aspekcie kulinarnym. 

W programie pięć ekip, składających się z eksperta w wycinaniu wzorów w dyni, specjalisty w wypiekaniu tortów artystycznych i mistrza robienia cukierków, musi stworzyć niesamowite dekoracje na Halloween. Praktycznie wszystkie z propozycji prezentowanych w programie mogą stać się dużą inspiracją dla widzów. Są niezwykle pomysłowe i niezbyt  trudne do wykonania.    

Program można oglądać od wtorku 28-ego października do piątku 31-ego października o  21:00 (powtórki 31-ego października od 11:00).

Dowiedz się więcej na temat: deser

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje