Reklama

Oczyszczające właściwości zielonej herbaty

Zielona herbata, oprócz walorów smakowych, ma również wiele właściwości leczniczych i kosmetycznych. Wspomaga układ krążenia, ułatwia odchudzanie, ma pozytywny wpływ na działanie mózgu, a także poprawia wygląd skóry. Jest jednym z najlepszych naturalnych środków pielęgnujących cerę trądzikową oraz suchą. Zielona herbata zawiera polifenole, czyli przeciwutleniacze chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto zmniejszają one stany zapalne i eliminują wolne rodniki, toksyny i zanieczyszczenia, które zatykają pory.

Stosowanie:

Zieloną herbatę powinno się przede wszystkim pić kilka razy dziennie. Napar skutecznie oczyszcza organizm od wewnątrz. Dodatkowo zaleca się wykorzystywanie herbaty do przygotowania prostych kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Maseczka z zielonej herbaty (do stosowania 1-2 razy w tygodniu)

Zaparzyć 1 lub 2 torebki zielonej herbaty (można użyć herbaty sypanej).

Liście położyć na twarzy i delikatnie wmasowywać w skórę okrężnymi ruchami

Maseczkę pozostawić na 20-30 minut, po czym zmyć ciepłą wodą.

Maseczka z zielonej herbaty i miodu (do stosowania 1-2 razy w tygodniu)

Miód wykazuje działanie antybakteryjne i antyseptyczne, dlatego warto połączyć jego zalety z właściwościami zielonej herbaty i zwalczyć trądzik podwójną siłą.

Reklama

Zaparzyć 1 lub 2 torebki zielonej herbaty (można użyć herbaty sypanej)

Liście wymieszać z 2 łyżkami miodu wysokiej jakości. Gotową pastę nałożyć na twarz i delikatnie masować. Maseczkę pozostawić na 20-30 minut, po czym zmyć ciepłą wodą.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zielona herbata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy