Reklama

Reklama

Od tego tyją nasze dzieci!

Mitem jest, dość powszechne przekonanie, że batoniki zbożowe są korzystne dla zdrowia.

Tak twierdzi brytyjskie pismo konsumencie "Which?". Pismo powołuje się na badania 30 batoników dostępnych w Wielkiej Brytanii. Aż ponad połowa z nich w 30 proc. składała się z cukru. Jeden z batonów zawierał nawet 4 łyżki cukru, więcej niż mała puszka coca coli. Inne batony obfitowały w tłuszcze, w tym w tłuszcze nasycone, najbardziej niekorzystne dla zdrowia.

Oszukane zdrowie

Tłuszcze nasycone zawierało aż 6 batonów przeznaczonych dla dzieci na 7 badanych. Jeden z nich zawierał ponadto dwie łyżki cukru. - Ludzie często sięgają po batony zamiast po czekoladę lub ciastka, gdyż uważają, że są one bardziej korzystne dla zdrowia. Nasze badania jednak tego nie potwierdzają - podkreśla Richard Lloyd z "Which?".

Reklama

Pismo apeluje do producentów by zmniejszyli zawartość cukru przede wszystkim w batonikach zbożowych. Nawołuje również do tego by kontrolować czy reklama tych produktów zgodna z ich zawartością.

Sprawdzaj, co dajesz dziecku na drugie śniadanie

Rzecznik prasowy firmy Kellogg’s, jednego z producentów batoników, powiedział BBC, że nieporozumieniem jest nazywanie ich batonikami zbożowymi. - Ten kto choć raz je zjadł, wie, że nie mają one z nimi nic wspólnego - podkreślił. Jego zdaniem, bardziej przypominają one ciastka, a reklamowane są jako przekąska przydatna na drugie śniadanie. 

Zanim poda się jakąś słodkość swojemu dziecku, warto zastanowić się czy nie można zastąpić jej czymś zdrowszym...

PAP
Dowiedz się więcej na temat: batonik | zdrowie | otyłość | dzieci | cukier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy