Odkryj sekrety baristy

Wyśmienita kawa na początek dnia? Jej poranny aromat stawia nas na nogi. Każdy z nas lubi przyjemnie rozpocząć dzień, a filiżanka doskonałej, aromatycznej kawy od razu poprawia nam samopoczucie.

Sekrety baristy
Sekrety baristymateriały prasowe

I to nie tylko rano. Ten sprowadzony do Europy w XVI wieku napój posiada rzesze miłośników. Na szczęście mamy wiele sprzyjających okazji, aby się nim delektować. Idealny nastrój, zachęcający nas do rozsmakowania się w doskonałej, pachnącej kawie - przy ciekawej lekturze bądź w towarzystwie znajomych - stwarza nie tylko przestrzeń kawiarni, ale również domowe zacisze. Wielu z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki doskonałego aromatycznego, czarnego napoju - najchętniej wypijanego do lektury porannej prasy lub przy "połykaniu" fascynującej książki. Nic zatem dziwnego, że kawa uważana była niegdyś za napój bogów. Kiedyś przyrządzano ją zupełnie inaczej niż obecnie - ziarna kawy gotowano wraz z dodatkiem masła i soli.

Czy wiecie, że cztery filiżanki kawy dziennie mogą pozytywnie wpłynąć na organizm człowieka? Niektóre badania wskazują, że napój ten polepsza pamięć krótkotrwałą i zdolności poznawcze. Kawa spożyta w umiarkowanych ilościach ułatwia koncentrację, a także ma pozytywny wpływ na krążenie i układ trawienny.

Empik od lat promuje kulturę parzenia kawy - do niedawna poprzez książki i poradniki uczące rytuału przyrządzania aromatycznego czarnego napoju, a teraz także dzięki wyjątkowym produktom ułatwiającym jej przygotowanie. Aromat, smak, lekkość delikatnej pianki - możesz się nimi delektować każdego dnia.

Dzięki nowoczesnej kolekcji możesz z łatwością przyrządzić, podać i ozdobić kawę niczym profesjonalny barista. Zestaw oprócz aluminiowej kawiarki czy praktycznego zaparzacza, posiada szablony do ozdobienia kawy, wykonane ze stali nierdzewnej. W kolekcji znajdują się również porcelanowe i eleganckie naczynia, jak na przykład filiżanka, cukiernica czy mlecznik.

Dostępna w Empiku specjalistyczna kolekcja akcesoriów do parzenia i serwowania kawy "Sekrety Baristy" sprawi, że codzienny rytuał będzie prawdziwą przyjemnością. Kolekcja "Sekrety Baristy" jest rekomendowana przez włoską markę "Cucini"

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas