Reklama

Oliwkowe sposoby na zdrowie

Chleb z oliwą jako przysmak, a na twarz oliwna maseczka. Jak najczęściej sięgaj po roślinne tłuszcze, które w dbaniu o nas nie mają sobie równych!

Oliwy i oleje to wyjątkowa grupa produktów. Przebogate w cenne składniki pomagają organizmowi obronić się przed schorzeniami, chronią i leczą, a stosowane zewnętrznie pielęgnują naszą urodę.

Wielcy przyjaciele serca

W łyżce złotego płynu kryją się dobroczynne kwasy omega-3. To właśnie dzięki nim zagrożone miażdżycą tętnice pozbywają się złego cholesterolu, a serce może spokojnie pracować. Bardzo zyskują również mózg i oczy. Dzięki omega-3 poprawia się nasza zdolność koncentracji, pamięć i wzrok.

Zapory przed rakiem

Naukowcy przez 9 lat prowadzili obserwację mieszkańców z różnych krajów. Pod lupę wzięto sposób odżywiania się i zachorowalność na nowotwory. Okazało się, że smakosze oliwy, ryb, warzyw i owoców dużo rzadziej chorują na raka żołądka i jelit!

Reklama

Strażnicy młodości

Oliwy i oleje zawierają bardzo dużo witaminy E, która hamuje tworzenie się w organizmie szkodliwych wolnych rodników. Z tej racji stoją na straży młodego wyglądu i urody. Zajmują królewską pozycję w jadłospisie wszystkich elegantek i... przepisach na odmładzające maseczki oraz mikstury.

Kosmetyki, które zrobisz z oliwy

Maseczka na twarz: kilka kropli oliwy połącz z żółtkiem i mieszaj do uzyskania konsystencji majonezu. Wkropl płynną witaminę A+E. Tę odżywczą maseczkę nałóż na twarz na 10-15 minut. Spłucz przegotowaną, letnią wodą. Piling do dłoni: łyżkę oliwy zmieszaj z dwoma łyżkami cukru. Nacieraj miksturą dłonie przez 2-3 minuty. Umyj i nakremuj.Tekst pochodzi z magazynu

Tina
Dowiedz się więcej na temat: oliwa z oliwek | zdrowie | nowotwory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy