Sposoby na zamrażanie mięsa

W przedświąteczny i świąteczny czas, gdy nasza lodówka zaczyna uginać się pod ciężarem jedzenia, warto dokonać selekcji sposobów przechowywania potraw mięsnych i uwzględnić w praktyce te najlepsze i najbardziej efektywne. Jak długo można mrozić pasztet? Jak bezpiecznie przechowywać w zamrażarce wędlinę? Czy koniecznie musimy rozmrażać gulasz? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie poniżej.

article cover
©123RF/PICSEL

Jak długo przechowywać pasztet?

©123RF/PICSEL

Jeśli zastanawiasz się, jak długo można przechowywać w lodówce pasztet albo pieczeń, to odpowiedź brzmi do sześciu miesięcy. Jeśli chodzi o wędliny, to ten czas jest znacznie krótszy i może sięgać maksymalnie miesiąca. Okres ten znacznie się wydłuża, w przypadku wędlin z własnej produkcji. Te możesz przechowywać w lodówce nawet przez pół roku.

Jak przygotować mięso przed zamrożeniem?

Zasadnicze pytanie też brzmi, jak przygotować mięso przed mrożeniem. Odpowiedź na to pytanie powinna być dostosowana do gatunku mięsa. Jeśli chodzi o kawałki mięsa, wsadź je do specjalnych pojemników lub torebek z zamknięciem. Jak rozpoznać te najlepsze? Zwykle są oznaczone symbolem śnieżki. Smażone kotlety i plasterki wędliny przełóż dodatkowo papierem. Dzięki temu prostemu zabiegowi nie posklejają się i będziesz mogła w każdej chwili rozmrozić tyle produktu, ile tylko potrzebujesz.

Jak mrozić gulasz?

©123RF/PICSEL

Jeśli chcesz zamrozić gulasz albo inną tego rodzaju potrawę, pamiętaj, aby nie dodawać do niego przed zamrożeniem ryżu, makaronu czy ziemniaków. Dlaczego? Powód jest prosty. Rozmiękną one podczas rozmrażania i zamiast apetycznego posiłku, zyskasz mało smaczną papkę.

Potraw typu gulasz, czy potrawka nie musisz rozmrażać. Wystarczy je podgrzać na małym płomieniu.

Co jeszcze warto szczególnie mieć na względzie? Pamiętaj, że tlen przy mrożeniu zmienia kolor mięsa i bardzo je wysusza, dlatego przed włożeniem do zamrażalnika wyciśnij z torebki jak najwięcej powietrza.

Jak rozmrozić gulasz?

©123RF/PICSEL

Potraw typu gulasz, czy potrawka nie musisz wcale rozmrażać. Wystarczy, że podgrzejesz je na małym płomieniu. Chcąc rozmrozić pieczeń, połóż ją na najniższej półce lodówki i pozostaw na noc.

Rozmrożoną pieczeń albo kotlety odgrzej w piekarniku (30-35 min w 120 stopniach). Mniejsze porcje mięsa podgrzej na patelni.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas