Tak tłucze ziemniaki szefowa kuchni. Idealne puree w 5 krokach

Poppy O'Toole jest zawodową kucharką, a przy okazji popularną influencerką. Brytyjka w mediach społecznościowych dzieli się sprawdzonymi sposobami na pyszne jedzenie. Tym razem wzięła pod lupę ziemniaki. Jak je gotować, żeby były idealne?

Jak zrobić puree ziemniaczane?
Jak zrobić puree ziemniaczane?123RF/PICSEL

Ziemniaki to wyjątkowo wdzięczne warzywo. Są łatwo dostępne, przystępne cenowo i można przygotować je na wiele różnych sposobów. W całości, tłuczone, jako puree, frytki, w formie placków – za każdym razem smakują dobrze.

Ale mogą jeszcze lepiej, o czym przekonuje popularna w mediach społecznościowych szefowa kuchni. Poppy O'Toole pracuje dla najlepszych restauracji, a po godzinach pokazuje swoje sprawdzone triki kuchenne.

W jednym z opublikowanych przez nią nagrań możemy zobaczyć sposób na idealne tłuczone ziemniaki. Wbrew pozorom, nawet to proste danie wymaga odpowiedniej techniki. Wszystko zamyka się w pięciu krokach.

1. Surowe ziemniaki pokrój na grube plastry. Gotowane w całości nie będą tak aksamitne.

2. Zacznij obróbkę od zimnej wody, a nie zalewaj ich wrzątkiem. Zyskają na konsystencji.

3. "Uparuj", zamiast gotować. Posolone ziemniaki włóż do durszlaka, ten ustaw nad garnkiem z wodą i przykryj ściereczką.

Jak zrobić gładkie puree?
Jak zrobić gładkie puree?123RF/PICSEL

4. Miękkie kartofle przełóż do miski. Dodaj łyżkę śmietany lub nieco więcej mleka, aby były bardziej puszyste.

5. Dodaj masło i za pomocą tłuczka rozgnieć ziemniaki na jednolitą masę. Gotowe!

Według Poppy O'Toole każdy z tych kroków jest równie ważny. Wszystkie razem gwarantują, że tłuczone ziemniaki będą obłędnie pyszne. Spróbujesz?

„Ewa gotuje”: Zapiekanka ziemniaczanaPolsat
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas