Zastosowanie jedwabiu kukurydzianego

Czas pomówić o kilku wspaniałych zaletach, które posiada jedwab kukurydziany oraz dlaczego powinniśmy widzieć go bardziej jako błogosławieństwo niż przekleństwo. Może być on stosowany do łagodzenia objawów takich jak: moczenie nocne, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie gruczołu krokowego, infekcje dróg moczowych, kamica nerkowa, dna moczanowa i hiperglikemia. Jest także naturalnym źródłem witaminy K i potasu.

jedwab kukurydziany
jedwab kukurydziany© Photogenica
jedwab z kukurydzy
© Photogenica

Jak go zdobyć? Podczas obierania kolby kukurydzy oderwij wszystkie wystające z niej „nitki”. Następnie rozłóż je na talerzu lub papierowym ręczniku do wyschnięcia. Jedwab kukurydziany najlepiej stosować świeży lub świeżo wysuszony.

Upewnij się, że używasz organicznej kukurydzy. Jedwab na konwencjonalnej kukurydzy z supermarketu jest prawdopodobne pełen pestycydów, które w żaden sposób nie poprawią stanu twojego zdrowia.

Nalewka alkoholowa: Wypełnij mały słoik do około 1/4 pojemności świeżym, posiekanym jedwabiem kukurydzianym. Resztę słoika wypełnij wysokoprocentowym alkoholem, na przykład wódką. Zakręć i przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu przez cztery do sześciu tygodni, potrząsając od czasu do czasu. Odcedź i spożywaj około 1/4 do 1/2 łyżeczki, kilka razy dziennie. Wymieszaj z łyżką miodu dla lepszego smaku. Okres ważności tego produktu wynosi około rok.

herbata z jedwabiu
© Photogenica

Aby zrobić herbatę: Użyj około 1 łyżkę posiekanego jedwabiu kukurydzianego na filiżankę prawie wrzącej wody. Odstaw na 15-20 minut. Odcedź. Użyj miodu do smaku, jeśli chcesz. Resztki możesz przechowywać w lodówce przez dwa do trzech dni. Dawki zależą od masy ciała i stanu zdrowia, ale ogólne spożycie zalecane dla dorosłych wynosi do 1 filiżanki herbaty, dwa do trzech razy w ciągu dnia. Dawki dla dzieci należy odpowiednio zmniejszyć. Nie należy pić herbaty przed snem.

Jeśli masz alergię na kukurydzę lub korzystasz z moczopędnych leków na receptę, nie używaj jedwabiu kukurydzianego. Jeśli masz inne choroby, jesteś w ciąży lub karmisz piersią, masz poważną alergię na pyłek lub jakiekolwiek ogólne obawy, skonsultuj się z lekarzem, zanim zdecydujesz się skorzystać z któregokolwiek z opisanych powyżej przepisów.

Na moczenie nocne: Jedwab kukurydziany jest bezpiecznym i delikatnym ziołem do stosowania w leczeniu moczenia nocnego. Użyj herbaty lub nalewki w ciągu dnia (do około 4 lub 5 godzin przed snem), aby pomóc wzmocnić słaby układ moczowy. Pamiętaj, że istnieje wiele przyczyn moczenia nocnego, w tym alergie, zła dieta, głębsze kwestie medyczne i stres. Jeżeli nie zauważysz żadnych efektów działania jedwabiu, szczególnie u dzieci, skonsultuj się z lekarzem.

jedwab kukurydziany działanie
© Photogenica

Jedwab na zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie gruczołu krokowego i zakażenie układu moczowego: Kukurydziany jedwab chroni i koi układ moczowy i nerki. Działa on jako środek moczopędny i zwiększa wydajność układu moczowego nie podrażniając go.

Jedwab i kamienie nerkowe: Wraz z korzeniem prawoślazu, kukurydziany jedwab może być pomocny w łagodzeniu objawów kamieni nerkowych. Niektórzy ludzie są w stanie przyjmować jedwab kukurydziany przez dłuższy okres czasu, jako tonik ziołowy.

Dna: Wiele osób zauważa ulgę po wypiciu herbaty z jedwabiu kukurydzy. Działanie moczopędne pomaga wypłukać nadmiar toksyn i odpadów. Badania nadal muszą to potwierdzić, ale warto spróbować. (Unikaj tego środka, jeśli przyjmujesz leki moczopędne na receptę.)

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas