Reklama

Reklama

6 zasad, dzięki którym zawsze będziesz wyglądać elegancko

Poznaj uniwersalne reguły, dzięki którym będziesz zawsze wyglądała jak dama.

1. Dobrze dopasowana bielizna

Część kobiet uważa, że bielizna nie jest tak istotna, ponieważ nosi się ją pod ubraniem i na pierwszy rzut oka jej nie widać.  To błędne podejście. Pamiętajcie o słowach Saint-Exupéry'ego, autora "Małego księcia": "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".

Najczęstszy problem ze źle dobraną bielizną jest taki,  że jest ona widoczna. Fragmenty stanika wystające z dekoltu, stringi ponad paskiem od spodni, linia majtek przebijająca spod sukienki mogą zwracać uwagę, ale nigdy nie będą wyglądać elegancko.  Dlatego warto zainwestować w dobrze dobraną bieliznę, która sprawi, że sylwetka wygląda doskonale.

Reklama

2. Właściwy fason i rozmiar

Nikt nie zabroni nam kupować ubrań, które wydają się nam najmodniejsze, albo które akurat nawinęły się pod rękę, ale kluczem do elegancji jest dobranie fasonu do sylwetki.  To pozwala na eksponowanie atutów, a co najważniejsze unikanie podkreślania wad sylwetki. Aby wybrać odpowiednie fasony nie trzeba od razu biec do drogiego stylisty. Można zapoznać się z poradami, które znajdziecie miedzy innymi tu. Warto również pamiętać o uniwersalnych fasonach, które pasują do każdej sylwetki jak np. sukienka  portfelowa.

A rozmiar? To, że udało nam się wcisnąć w wymarzoną S-kę, niekoniecznie oznacza sukces. Jeśli ubranie trzeszczy w szwach, a guziki ledwo się dopinają, lepiej wybrać nieco większy rozmiar. Przyciasne ubrania zawsze sugerują: "ona właśnie przytyła", w lekko luźnych będziemy wyglądać jakbyśmy właśnie straciły kilka kilogramów.

3. Odpowiednio do okazji

Chociaż ta zasada wydaje się być oczywista, sprawia bardzo wiele problemów.  Największą trudnością bywa właściwe zaklasyfikowanie okazji. Bo chociaż jest jasne, że na rozdanie Oskarów zakłada się suknię wieczorową, a do siłowni dres, to nie wszystkie sytuacje są tak oczywiste.  Imieniny u cioci mogą skrzyć się od brokatu, a na sylwestrowej prywatce u znajomych wszyscy goście mogą być w dżinsach.  Dlatego najlepiej kierować się starożytną regułą Si vivis Romae, Romano vive more (Jeśli mieszkasz w Rzymie zachowuj się jak Rzymianin), czyli dostosować się nieco do środowiska, w którym będziemy. Nie musi to oczywiście oznaczać całkowitej rezygnacji z własnego stylu.

4. Twarzowe kolory

Istnieją reguły pozwalające dobrać kolory stroju i makijażu do typu urody, ale bardzo ważne są tu również własne obserwacje. Warto zwracać uwagę na to, czy dany strój współgra z odcieniem naszej cery, czy podkreśla kolor naszych oczu.

5. Mniej znaczy więcej

Akcesoria i dodatki to jedne z najważniejszych narzędzi, dzięki którym możemy tworzyć pomysłowe stylizacje. Moda może być dobrą zabawą, a obecne trendy pozwalają na przepych i odrobinę przesady. Jeżeli jednak chcemy wyglądać elegancko, będzie nam sprzyjać oszczędność w środkach. Proste fasony, starannie wyselekcjonowane dodatki, ostrożne stosowane deseni i wzorów dadzą najlepsze efekty.

6. Równowaga

To nieprawda, że elegancki strój nie może niczego odsłaniać. Po prostu nie powinien odsłaniać wszystkiego na raz. Jeśli stawiasz na efektowny dekolt, zrezygnuj z mini spódniczki. Jeśli chcesz wyeksponować nogi, zdecyduj się na bardziej zabudowaną górę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nicole Kidman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy