A ty zagrasz w zielone?
To ulubiony kolor ekologów i osób, które chcą się wyciszyć. Zielony bowiem ma moc kojenia nerwów, a przy tym budzi chęć życia.
W mowie kolorów barwa zielona oznacza równowagę. Zaś zdaniem znawców stylu turkusy, jasne i ostre odcienie zielonego nie idą w parze z elegancją. Ciemny, stonowany odcień świadczy natomiast o tolerancji i wytrwałości.
Kolor ten ma właściwości uspokajające i wyciszające, stąd zielona barwa stolików w kasynie i tablic w szkolnej klasie. Podobno nic tak nie koi nerwów, jak plik zielonych banknotów...
Kolor diabła
To pierwszy kolor syntetyczny uzyskany przez człowieka. W starożytnym Egipcie malowano na zielono brwi. w średniowieczu barwa zielona przywodziła na myśl samego diabła, kojarzono ją ze złem i katastrofą.
Zieleń to także ulubiony kolor Mahometa, stąd jego znaczenie w świecie islamu. Wyznawcy proroka będą, według zapewnień Koranu, przechadzać się po rajskich ścieżkach nosząc szaty z zielonego jedwabiu.
Dla kogo zielony?
Zielony zielonemu nierówny, jeśli twój typ urody to wiosna ( Tu sprawdzisz, jaki masz typ urody), powinnaś wybierać ciepłe odcienie - zieleń jabłkową, groszkową, kolor trawy. Ciepłym typem urody jest także jesień. Panie - jesienie powinny wybierać również ciepłe odcienie zieleni - oliwkowy, tabaczkowy, zgniłą zieleń.
Zimne typu urody - lato i zima korzystnie prezentują się w zimnych odcieniach. Lato zaś najkorzystniej wygląda w barwach seledynowych i świerkowej zieleni, zima powinna wybierać zieleń butelkową i odcień sosny.
AP