Reklama

Reklama

Biustonosz, który wygładza zmarszczki

Biustonosze, które powiększają się i zmniejszają w zależności od temperatury ciała; staniki wygładzające dekolty, na których pojawiły się oznaki starzenia - to tylko niektóre z gorących bieliźniarskich nowości zaprezentowanych podczas targów w Paryżu.

Pomysłowość producentów bielizny wydaje się nie mieć granic. Staniki nie mają być już tylko "podtrzymywaczami" biustu lub erotycznymi gadżetami. Od diagnostyki medycznej po namierzanie GPS - bielizna wciąż zyskuje nowe funkcje, a przy jej tworzeniu wykorzystywane są technologie, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z damskimi fatałaszkami.

Robi się gorąco

Sprytny staniczek, którego wykonane ze specjalnej pianki miseczki powiększają się, kiedy temperatura ciała rośnie, to pomysł pewnej słoweńskiej firmy. Jakie zastosowanie ma ta innowacja? Temperatura podnosi się między innymi podczas flirtu. Pani wyposażona w taką "specjalistyczną" bieliznę może więc liczyć na to, że podczas uwodzicielskiej gry stanie się bardziej atrakcyjna. Oczywiście jej biust będzie wyglądał na większy również podczas ćwiczeń fizycznych lub gorączki. Do produkcji biustonosza wykorzystano technologię opatentowaną przez NASA w 1960 r.

Reklama

Staniki high-tech

- Zaawansowane technologie odgrywają dużą rolę w produkcji bielizny - mówi menedżer targów Sophie Morin - weźmy na przykład ultradźwięki, które obecnie, podobnie jak lasery, są używane do cięcia i konstruowania konfekcji bez szwów.

Przykładem ciekawego rozwiązania technologicznego jest francuska bielizna Milkshake. Wykonana jest z zawierających aminokwasy włókien wytworzonych z protein mleka. Mają one nawilżać skórę. - Splot jest delikatny jak atłas - zapewnia Sophie Morin.

Biustonosz antyzmarszczkowy

Bezmiseczkowy, antyzmarszczkowy biustonosz zaprojektowany przez Decollete jest przeznaczony do zakładania na noc. Ma on utrzymywać piersi osobno i w ten sposób zapobiegać powstawaniu, tworzących się głównie nocą, zmarszczek na dekolcie.

A jak reagują na te nowości potencjalne klientki? "Boję się pomyśleć, jaka byłaby reakcja mojego męża gdybym przyszła do łóżka ubrana w coś takiego" - komentuje jedna z nich.

Dziwaczne pomysły zaprezentowane na targach w Paryżu nie są pierwszymi próbami zrewolucjonizowania damskiej bielizny. Doniesienia o stanikach mających niezwykłe funkcje pojawiają się coraz częściej.

Bielizna z GPS

Bielizna wyposażona w GPS zaprojektowana przez brazylijskiego producenta Lucia Iorio wywołała swego czasu prawdziwą burzę i była nawet nazywana pasem cnoty XXI w.

Komplet "Znajdź mnie, jeśli potrafisz" składa się z gorsetu oraz  fig i jest wyposażony w urządzenie GPS umieszczone w widoczny sposób w przejrzystej części gorsetu tuż przy talii. Dzięki sygnałowi GPS zazdrośni kochankowie mogą mieć swoje dziewczyny cały czas na oku. Oczywiście, jeśli te podadzą im kod do swojego GPS i nie wyłączą urządzenia.

Dla kobiet myśliwych

Model biustonosza przeznaczony specjalnie do... polowania na męża to pomysł firmy Triumph. Stanik "Polowanie na męża" jest wyposażony w stoper, który ma się zatrzymać, kiedy pierścionek zaręczynowy zostanie umieszczony w specjalnym pomponiku między miseczkami. Bielizna ma za zadanie przede wszystkim motywować panie do intensywnych poszukiwań drugiej połówki, ale trudno ją uznać za skuteczną broń w polowaniu.

Biustonosz dla zdrowia

Pomysły na "medyczne" biustonosze pojawiają się ostatnio jak grzyby po deszczu. Holenderscy naukowcy opracowali stanik i majtki, które monitorują pracę serca. Brytyjscy naukowcy pracują nad biustonoszem, który ma pomóc w wykrywaniu raka piersi. Jedna z popularnych firm produkujących bieliznę, stworzyła antynikotynowy biustonosz. Wydobywający się z niego zapach lawendy i jaśminu ma sprawiać, że papierosy przestaną paniom smakować.

Z myślą o mężczyznach

Zdarza się też, że producenci kierują się nie tylko wygodą i zdrowiem pań, ale starają się też ułatwić życie męskiej części ludzkości. Staniki zapinane na magnes są gestem w kierunku panów, którzy przeżywają głębokie frustracje, kiedy podczas miłosnej gry nie mogą poradzić sobie z uporczywym zapięciem. Chociaż pomysł nie jest nowy, do tej pory nie wywołał furory wśród pań. Podobnie zresztą jak większość bieliźniarskich wynalazków. Niektóre z nich, jak np. biustonosz wyposażony w baterię słoneczną, z pomocą którego można naładować iPoda, nigdy nie weszły do seryjnej produkcji.

IG

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: nowości | Wyposażony | biustonosze | Staniki | zmarszczki | gps | biustonosz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy