Reklama

Reklama

Buty na platformie pogrubiają nogi

Buty na wysokiej platformie to sposób, aby nosić się modnie i wysoko. Jednak arbitrzy elegancji twierdzą, że buty na platformie pogrubiają nogi."Masywne i niezgrabne buty powodują, że nasze nogi wyglądają niekorzystnie" - przyznaje stylistka Tabitha Simmons.

Styliści z ulgą przyznają, że moda na koturny powoli przemija i niezgrabne masywne buty ustępują miejsca klasycznym, kobiecym szpilkom. Stylistka i projektantka butów Tabitha Simmons przekonuje, że ten obuwniczy symbol lat 70. choć wydłuża kobiecą sylwetkę wpływa negatywnie na wygląd nóg.

Z opinią stylistki zgadza się również Sandra Choi, dyrektor kreatywna marki obuwniczej Jimmy Choo.

"Buty na cienkiej podeszwie mają w sobie coś subtelnego i pięknego, dodatkowo wysmuklają nogę i uwydatniają kształt łydek" - zauważa projektantka. "Nie należy poddawać się modzie tylko dlatego, że chcemy nosić bardzo wysokie buty, a jednocześnie czuć się w nich komfortowo" - dodała.

Projektant butów, Manolo Blahnik, stwierdził, że buty na platformie odzierają panie z ich kobiecości i subtelności.

"Szpilki zmieniają sposób poruszania się kobiety, nadają jej gracji. Kobieta, która ma na nogach ciężkie buty na koturnie, wygląda jak kierowca ciężarówki. A przecież, powinna wyglądać jak zwiewna baletnica" - przekonuje jeden z najbardziej cenionych projektantów obuwia.

Reklama

Wszystkim krytycznym opiniom przeciwstawia się dziennikarka Katie Baker. Uważa ona, że buty na platformie w połączeniu z odpowiednim strojem nie uwłaczają kobiecości.

"Nie rozumiem, dlaczego kobiety maja rezygnować z komfortu, tylko po to, żeby wyglądać jak +zwiewna baletnica+" - przyznaje Baker.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Paris Hilton | Buty na obcasie | Jimmy Choo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy