Reklama

Reklama

Cannes - modowa retrospektywa

Wielkie europejskie święto kina, jakim jest Festiwal Filmowy w Cannes, to zarazem jedno z najmodniejszych wydarzeń w roku. Francuska Riwiera staje się wówczas istną rewią mody, a czerwony dywan - wybiegiem, na którym gwiazdy prezentują spektakularne kreacje.

Od 1946 roku na malowniczym Lazurowym Wybrzeżu we francuskiej Prowansji odbywa się jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych filmowych wydarzeń w Europie. Mowa o Festiwalu Filmowym w Cannes, czyli wielkim święcie kina, celebrującym wybitne dokonania związanych z przemysłem filmowym twórców rywalizujących o Złotą Palmę. Tegoroczna edycja festiwalu potrwa od 14 do 25 maja.

Reklama

Cannes to jednak nie tylko wielki hołd dla dziesiątej muzy - choć niewątpliwie najważniejsze jest wówczas kino, moda stanowi dlań piękne i nierzadko fascynujące tło. W zjawiskowym otoczeniu Riwiery Francuskiej na festiwalowym czerwonym dywanie co roku goszczą największe gwiazdy kina i związani z filmem artyści, ale i celebryci. Wizyty składają też nierzadko przedstawiciele arystokracji.

Dla zaproszonych gości jest to okazja do zaprezentowania efektownych kreacji od najlepszych projektantów, które mają szanse zapisać się w historii mody. Na przestrzeni lat mieliśmy okazje podziwiać mnogość imponujących strojów - zarówno tych z kategorii haute couture, jak i wpisujących się w modową awangardę.

Choć na canneńskim czerwonym dywanie od początku festiwalu dominowała klasyka w postaci powłóczystych, ultra eleganckich sukni, nie zabrakło też kilku zapadających w pamięć, ekstrawaganckich interpretacji mody wieczorowej, na które pokusiły się co odważniejsze gwiazdy. Dość wspomnieć kontrowersyjny strój Madonny, do złudzenia przypominający bieliznę, w którym królowa muzyki pop prezentowałasię w Cannes w 1991 roku, dość spektakularnie igrając z galowym dress code'm.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje