Reklama

Finalistki Miss Polski 2021 kochają blondy! Szwedzki, ombre czy toffee?

​Blond włosy są przypisane do słowiańskiej urody. Do tego błękitne oczy i odpowiedni wzrost i już wyłania się ideał piękna lub finalistka Miss Polski 2021. Piękne Polki przygotowują się do najważniejszego w ich życiu konkursu, a my postanowiliśmy sprawdzić, jakie odcienie blondu będą dominowały na scenie podczas finałowej gali. Jesteście ciekawi?

Miss Polski 2021: Finalistki konkursu są fankami szwedzkiego blondu

Szwedzki blond. Okazuje się, że wśród kandydatek na Miss Polski 2021 nie brakuje fanek "lodowatego"odcienia. Jedną z nich jest Angelika Krzymień, która na co dzień studiuje kosmetologię i wkrótce będzie broniła tytułu magistra. I choć specjalizacją pani Angeliki są zabiegi na ciało i twarz widać, że z utrzymaniem włosów w odpowiedniej kondycji także nie ma problemu.

Jednak styliści podkreślają, że wiele Polek na siłę chce mieć na głowie niemalże platynę, choć ich naturalny włos podpowiada inne rozwiązania.

Szwedzki blond. Kto powinien go unikać?

To ważne, bo przy silnym rozjaśnieniu łatwo zniszczyć powłokę włosów. Łuski bardzo tego nie lubią, a farbowanie wysusza włosy, dlatego nie można zapominać o zabiegach pielęgnacyjnych.

Zwróćmy jeszcze uwagę na odcięcie przy nasadzie. Widać, że naturalny kolor finalistki Miss Polski 2021 jest zdecydowanie ciemniejszy. Żeby nie osłabiać włosów, warto dobierać blond w taki sposób, aby kontrast między naturalnym odcieniem, a farbowanym zacierał się lub nachodził na siebie w kolejnych tonach nakładanych pasm. Kolor przy spłukiwaniu będzie przechodził w nowe odcienie. Rama owalu twarzy tylko zyska na upływie czasu od ostatniej koloryzacji, a my nie będziemy stresować się zbyt ciemnym odrostem, który wiele kobiet wprawia w kompleksy.

Reklama

Komu pasuje szwedzki blond?

Ten odcień blondu jest propozycją dla kobiet, które mają skandynawski typ urody. Aksamitna cera, niebieskie lub zielone oczy i delikatny owal twarzy. Należy pamiętać, że kolor  dodaje drapieżności i charakteru. Wymaga też odpowiedniej oprawy po farbowaniu. Przed metamorfozą warto zastanowić się nad całościowym wizerunkiem, makijaż i stylizacje odgrywają także kluczową rolę przy buntowniczym szwedzkim blondzie.

Ombre blond: Kolor dla kobiet kochających naturę

To idealna propozycja dla kobiet, które metamorfozę chcą przeprowadzać etapami. Ombre blond pozwoli oswoić się ze zmianą, a zarazem zachować swój naturalny kolor i nasady. Zasada jest prosta ciemniejsze włosy przy cebulkach, wypośrodkowane kolory w środkowej partii i jasne końcówki. Taki kolor wybrała 26-letnia finalistka Miss Polski 2021 Sabrina Olkowicz. Ciemna oprawa oczu kandydatki pochodzącej z Bylic nie lubi ostrych kontrastów. Szwedzki blond odpada, ale ombre jest strzałem w dziesiątkę.

Za co kobiety kochają ombre?

Ten kolor cieszy się  popularnością od kilkunastu sezonów i nic nie zapowiada, aby zszedł ze sceny. W czym tkwi fenomen tej koloryzacji? Odrosty nie sprawiają problemów, kolor pięknie się spłukuje, tworząc różnorodne odcienie w zależności od etapu. To idealna propozycja dla kobiet, których włosy źle znoszą częste farbowanie.

Ombre blond to najlepsza propozycja dla szatynek. Koloryzacja nie zaczyna się od czubka głowy, dlatego dobranie koloru, który będzie przechodził w jaśniejsze odcienie, wcale nie jest łatwe. Tu kluczową rolę odgrywa stylista. Jego zadaniem będzie dobranie odpowiedniej palety. Wówczas jest szansa, że uzyskamy efekt przenikania, nachodzenia na siebie kolorów, a nie drastyczne odcięcie między nimi.

Ważne jest to, żeby przejście między kolorami nie było widoczne, tylko delikatne i rozmyte. Właśnie taka koloryzacja nazywana jest efektem blond ombre.

Toffee blond popularny wśród finalistek Miss Polski 2021

Ten kolor kojarzy się z wakacyjnymi wojażami. I właśnie o taki efekt rozświetlenia tutaj chodzi. Włosy po urlopie zmieniają swój kolor. Wpływ na to ma przede wszystkim słońce, ale także słona woda mórz, z której uroków często korzystamy. Kolor płowieje, dodatkowo pojawiają się jaśniejsze pasma... 

Stylistom zależało, aby ten efekt przenieść do koloryzacji i skoncentrować się na rozjaśnianiu pasm. Balejaż odcieniami blondu nada objętości włosom, sprawi, że będziemy wyglądać promiennie, a twarz zyska nowy blask. Przy delikatnej opaleniźnie i piegach ten efekt babiego lata może nas zachwycić. 

To idealna propozycja dla naturalnych blondynek, które pragną odświeżyć swój wizerunek. Toffe blond nie jest obarczone żadnym ryzykiem, dlatego tak jak finalistki Miss Polski można zaszaleć. Spójrzcie na piękną Wrocławiankę. 26-letnia Jowita Orłowska w tym kolorze prezentuje się wyjątkowo. Co sądzicie?

***

Zobacz także:

Miss Polski 2021: Przymiarki trwają. Jak prezentują się finalistki konkursu?

Anna Matlewska poprowadzi Festiwal Piękna 2021


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Miss Polski | Agata Wdowiak | blondynki | Nowy Sącz | Małopolska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy