Reklama

Reklama

Anna Matlewska: Nowa prowadząca Festiwal Piękna 2021

Anna Matlewska do Polski przyleciała specjalnie z Nowego Jorku. Powód? 25-latka poprowadzi finały Miss Supranational i Mister Supranational. Kim jest urocza blondynka? Okazuje się, że widzowie doskonale znają ją z programów telewizyjnych. Jednak przez lata Anna Matlewska przeszła metamorfozę nie tylko zewnętrzną, ale także wewnętrzną.

Anna Matlewska spełnia swoje marzenia. Nowa twarz POLSATU?

Międzynarodowy Festiwal Piękna jest na ostatniej prostej. W Małopolsce są już najpiękniejsze kobiety i mężczyźni świata. Ich grafik jest napięty, ponieważ organizatorzy zadbali o to, aby przybliżyć im polską tradycję i pokazać górskie perełki. 

Na brak pracy nie narzeka także Anna Matlewska, która uczestniczy w intensywnych próbach do wielkiego show w Nowym Sączu. W krótkiej rozmowie zapewniła, że wszystko idzie zgodnie z planem, a niepowtarzalna atmosfera wśród uczestników tylko utwierdza ją w przekonaniu, że jest w odpowiednim miejscu z odpowiednimi ludźmi.

Reklama

Polka, która na co dzień mieszka w USA, jest doskonale znana polskiej publiczności. Kiedy zaczynała swoją karierę telewizyjną, była jednak brunetką i może dlatego niektórym trudno na pierwszy rzut oka rozpoznać utalentowaną Polkę.

Anna Matlewska ma za sobą bagaż scenicznych doświadczeń. Publiczność ją pokocha?

Anna Matlewska pochodzi z Golina, dokąd zawsze chętnie wraca i opowiada o rodzinnych stronach. W Koninie natomiast mała Ania spotkała osoby, pod których czujnym okiem stawiała pierwsze kroki na scenie. Już w wieku pięciu lat wiedziała, że to miejsce zarezerwowane właśnie dla niej. Trenerka Wiesława Wolna także nie miała wątpliwości, że ten diament należy poddać obróbce. Szlifowanie wymagało wysiłku i postawienia wszystkiego na jedną kartę. Łączenie szkoły z treningami umocniło tylko charakter Anny Matlewskiej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Matlewska wielokrotnie była finalistką Mistrzostw Polski i Europy w tańcu jazz, contemporary oraz show dance. W wieku 12 lat zdobyła rolę w musicalu Akademia Pana Kleksa w teatrze Roma w Warszawie. Naturalnym wyborem było aktorstwo.

Warsztat estradowy i wokalny Matlewska ćwiczyła na kursach w Warszawskiej Szkole Filmowej Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Potem przyszedł czas na sprawdzian. Mając 16 lat Ania Matlewska, została najmłodszą finalistką programu "You Can Dance. Po prostu tańcz" na świecie.


Po programie podjęła ważną decyzję. Postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych na 3-miesięczne stypendium, aby tam szkolić swój warsztat taneczno-wokalno-aktorski w takich szkołach jak Martha Graham School of Contemporary Dance, Broadway Dance Center, Broadway Artists Alliance, American Academy of Dramatic Arts. Nie spodziewała się, że kolejnym etapem będzie dziennikarstwo. Radio Rampa i Rampa TV w Nowym Jorku dały szanse ambitnej siedemnastolatce.

Prowadziła audycje radiowe, robiła reportaże z wydarzeń polonijnych w Ameryce, przeprowadziła wiele wywiadów ze znanymi osobami ze świata artystycznego i polonijnego. Zapragnęła rozwijać się jeszcze bardziej, dlatego w 2018 roku stała się częścią zespołu Green Secret z Nowego Jorku. Efekt? Za kilka dni fani będą mogli cieszyć się debiutanckim krążkiem charyzmatycznej wokalistki, którą wkrótce zobaczymy w telewizji POLSAT podczas finałów Miss Supranational oraz Mister Supranational!

Festiwal Piękna 2021 trwa! 

W dniach 21-22 sierpnia w Amfiteatrze Parku Strzeleckim w Nowym Sączu odbędzie się Miss Supranational 2021 (sobota godzina 20.00) oraz Mister Supranational 2021 (niedziela godzina 15.00). Obie gale będą transmitowane na antenie POLSATU. 

***
Zobacz także:

Miss Polski 2021. Przymiarki trwają. Jak prezentują się finalistki?

Miss Polski 2021: Do kogo trafi korona najpiękniejszej?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje