Reklama

Reklama

Jak łączyć wiosenne desenie?

Jakie desenie są najmodniejsze? Jak dobrać je do figury? W jaki sposób połączyć ze sobą różne wzory, aby uzyskać interesujący efekt i uniknąć modowej wpadki? Sprawdź, co i jak się nosi w tym sezonie!

Wiosenny mix wzorów

W tym sezonie łączenie różnorodnych wzorów jest bardzo modne. Kwiaty i paski, kratka i zwierzęce motywy, geometryczne wzory, motyle, owoce - można zestawiać ze sobą niemal wszystko. Trend pozwalający komponować elementy, których zestawienia były kiedyś prawdziwym faux pas jest atrakcyjny, a zarazem niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwa. Atrakcyjny, bo pozwala na uzyskanie nowych, zaskakujących efektów. Niebezpieczny, bo wymaga dużego wyczucia i znajomości reguł.

Panie, które chcą eksperymentować z zestawianiem deseni, powinny unikać wzorów o podobnych rozmiarach. Lepiej zestawiać drobne elementy z dużymi (np. duże cętki, drobna kratka - Rocco barocco). Można łączyć wzory o różnym charakterze (np. paski i cętki, kwiaty i napisy) powinny być one jednak w jednej gamie kolorystycznej. Łączenie wielu motywów kwiatowych może dać efekt "ogrodu" - lepiej więc go unikać.

Reklama

Zobacz propozycje projektantów!

Jak nosić najmodniejsze desenie tej wiosny?

Chciałabyś ubierać się zgodnie z obowiązującymi trendami, ale nie jesteś pewna, czy uda ci się dobrze dopasować i skomponować wzorzyste kreacje? Zacznij od dodatków. Torebka w cętki, czy chusta w kwiaty pozwolą ci w prosty sposób ożywić strój oryginalnymi deseniami.

Zestawiając desenie, dostosuj je do swojej figury. Panie chcące zrównoważyć masywne ramiona i zbyt dużym biust, powinny nosić wzorzysty dół uzupełniony topem, w najciemniejszym z kolorów pojawiających się we wzorze. Panie o figurze typu "gruszka" powinny wybrać z kolei top w najjaśniejszej z tych barw. Niskie panie powinny zrezygnować z zestawiania deseni o kontrastowych barwach. A na jakie desenie warto zwrócić uwagę w tym sezonie?

Duże wzory

Ogromne, globalne wzory pojawiają się w wiosennych kolekcjach często i w różnych wariantach. Od wielkich kwiatów, po gigantyczne kompozycje geometryczne. To jeden z wyraźniejszych i bardziej efektownych trendów. Takie wzory są idealne dla pań odważnych lubiących śmiałe rozwiązania. Warto pamiętać, że duże wzory mogą optycznie dodać kilka kilogramów.

Zobacz galerię!

Kwiaty i owoce

Wiosną trudno jest nie pomyśleć o kwiatowych motywach i w tym roku jest podobnie. Kolekcje na ten sezon są wprost "obsypane kwieciem". To dobra wiadomość, bo florystyczne wzory są kobiece, subtelne i niezwykle twarzowe. Bardziej młodzieżowy charakter mają wzory owocowe. W sukni w duże, soczyste wiśnie lub dorodne truskawki każda dziewczyna będzie wyglądać wyjątkowo apetycznie.

Zobacz najpiękniejsze kwiatowe motywy!

Paski, kropki, zawijasy

Paski święcą tej wiosny nie mniejsze triumfy. Szerokie i drobniutkie, kolorowe i, bardzo popularne, czarno-białe - paski pojawiają się we wszelkich możliwych wariantach. Wykorzystywane są jako główny motyw i jako element kompozycji, w strojach sportowych i bardziej eleganckich.

Modne są też wszelkie wzory geometryczne oraz pełne rozmachu, barwne wzory nawiązujące do estetyki fantasy.

Zobacz modne stroje w paski!

Pantera i motyl

Nadal modne są desenie zaczerpnięte ze świata zwierząt. Nosi się nie tylko cętki, prążki i wężowe skórki, ale też pawie pióra i wizerunki barwnych motyli.

Panterki, nieco łagodnieją w tym sezonie - ten kontrowersyjny wzór, który zawsze plasował się na pograniczu dobrego smaku, jest stopniowo "cywilizowany" przez projektantów. Cętki są mniej wyraźne, mniej dosłowne i coraz częściej stają się jedynie elementem większej kompozycji.

Zobacz wiosenne kreacje w panterkę!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kwiaty | wiosenne | paski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy