Jak modnie nosić trampki? Pomysły na stylizacje na wiosnę i lato

Trampki niegdyś traktowane były jako obuwie stricte sportowe i tylko do takich stylizacji pasowały. Nosiło się je do dresów lub szortów. Dziś trampki można kupić w niemal dowolnym kolorze i dopasować je do spodni, spódnic, a nawet płaszczy.

article cover
.

Klasycznie - czyli trampki na sportowo

To najpopularniejszy sposób wykorzystania trampek w modnej stylizacji. Można je zestawić z luźnymi dresami, szortami, t-shirtem i bluzą, najlepiej z kapturem. Istotą noszenia trampek jest podkreślanie tego faktu, dlatego warto wybrać kolor, który wyraźnie będzie odstawał od reszty stylizacji. Jeśli ubierasz się na czarno, postaw na białe trampki. Jeśli twoje ubranie jest w jasnych barwach, trampki mogą być czerwone, zielone, granatowe. Sportowa stylizacja to nie tylko ubranie, w którym można uprawiać sport. To także jeansy i bluza, a nawet jeansy i marynarka. W jednym i drugim przypadku trampki będą jej idealnym dopełnieniem.

Do jeansów zazwyczaj proponuje się białe trampki, ale nie musi to być regułą. Jeśli górą stylizacji jest czerwona marynarka, także trampki mogą, wręcz muszą, być czerwone. Natomiast stosunkowo rzadko widuje się trampki w kolorze spodni, aczkolwiek ten zabieg także ma swoich zwolenników. W sportowej stylizacji ważny jest nawet tak pozornie nieistotny detal, jak sznurówki trampek. Coraz częściej nie są one w tym samym kolorze, co buty, tylko w mocno kontrastującym.

Trampki i spódnica? Tak, nawet sukienka!

.

Rzecz kilkanaście lat temu nie do pomyślenia, dziś jak najbardziej trendy. W poszukiwaniu stylów, które byłyby jednocześnie modne i wygodne, doszło do połączenia wygodnych butów z sukienkami. Oczywiście nie tymi wieczorowymi, do których obowiązkowo trzeba (przynajmniej na razie) nosić buty na obcasach. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć trampki do sukienki koktajlowej lub tej o bardziej sportowym kroku. Aby podkreślić nieco elegancki charakter stylizacji, warto postawić na trampki w tym samym kolorze co sukienka lub wybrać te, które bardzo mocno rzucą się w oczy: srebrne, złote, tęczowe, a nawet przezroczyste. Te ostatnie będą hitem nadchodzącej wiosny. Trzeba tylko pamiętać, że skarpetki będą doskonale widoczne i muszą być odpowiednio dobrane kolorystycznie. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które uległy modzie i noszą dwie różne skarpetki. W przezroczystych trampkach można to dodatkowo wyeksponować.

Do sukienki można założyć zarówno trampki krótkie, jak i długie. Złota zasada głosi, że do krótkiej sukienki zakładamy długie trampki, do długiej - krótkie. Jeśli jednak mamy ochotę poeksperymentować z modą, możemy tę zasadę odwrócić. Jest jeszcze jedna, dość istotna kwestia. Trampki jako obuwie na płaskiej podeszwie, optycznie skracają nogi. Można pominąć ten aspekt, gdy będą założone do spodni, ale przy spódnicy lub sukience trzeba mieć to na uwadze. Panie o krótszych nogach powinny zrezygnować z trampek sięgających za kostkę. Dla nich lepsze będą te w krótszej wersji.

Rewolucja w modzie - trampki noszone do płaszcza

Rzecz wydawałoby się niemożliwa, a jednak bardzo modna! Moda na trampki do płaszcza zagościła na ulicach zaraz po tym, jak okazało się, że płaszcz można z powodzeniem dopasować do jeansów, a jeansy do trampek. I tak płaszcz, niegdyś uważany za odzienie bardzo eleganckie i zarezerwowane tylko dla elegancki spódnic, spodni i butów, stał się alternatywą dla krótszych i dłuższych kurtek. Pozwoliło to trochę odczarować stylizacje tworzone na bazie płaszczy, a projektantom dało do ręki nowe możliwości. I tak pojawiły się płaszcze lekkie, proste, kolorowe, niemal sportowe, które doskonale pasują do trampek. Jak łączyć trampki z płaszczami? Wiele będzie tu zależało od całościowej stylizacji, nawet od pory roku.

Jeśli stawiamy na cieplejszy płaszcz i dłuższe spodnie, na nogach powinny pojawić się trampki sięgające za kostkę. Ich kolor w zasadzie może być dowolny, ale poleca się stonowane barwy dobrane do reszty stroju. Do beżowego płaszcza raczej nie będą pasowały różowe ani czerwone trampki damskie na modivo.pl, ale można założyć np. złote.

Lekki płaszcz można założyć nawet do szortów i pozostawić odsłonięte nogi. To propozycja dla tych pań, które lubią eksponować nogi, ale tylko z przodu. Asymetryczna spódnica nie zawsze w pełni zaspokoi ich potrzeby, nie zawsze też będzie pasowała do okazji. Natomiast rozpięty płaszcz sprawdzi się niemal przy każdej okazji wymagającej outdoorowego stroju.

Do krótkich, lekkich płaszczy i stylizacji odsłaniającej nogi z powodzeniem można założyć krótkie trampki. Kolor? Zasady są te same, co przy długich płaszczach.

materiały promocyjne partnera
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas