Reklama

Jak pozbyć się zagnieceń z ubrań bez użycia żelazka?

Prawie każdy z nas, co najmniej raz znalazł się w sytuacji, kiedy jego ubrania wymagały natychmiastowego prasowania, ale pod ręką nie było akurat żelazka. Często dzieje się tak na przykład w podróży. Przedstawiamy dziewięć sposobów radzenia sobie z zagnieceniami na ubraniach.

Prostownica do włosów

Prostownica jest idealna w przypadku trudno dostępnych miejsc, takich jak kołnierzyki czy niewielkie zagięcia tkaniny. Ustaw prostownicę na średnią temperaturę, przyłóż do pomiętego miejsca i poczekaj kilka sekund. Upewnij się, że na urządzeniu nie ma żadnych włosów ani resztek produktów do stylizacji: mogą ci zniszczyć ubrania. Nie używaj prostownicy na delikatnych tkaninach.

Woda + ocet

To metoda dla młodych chemików. Zmieszaj naturalny ocet winny z wodą w proporcji 1:3, wlej tak przygotowaną miksturę do pojemnika z rozpylaczem i delikatnie potrząśnij. Właśnie przygotowałeś preparat, który pomoże ci pozbyć się zagnieceń z ubrań.

Reklama

Kostki lodu

Ustaw w pralce funkcję suszenia. Włóż do niej pogniecione ubrania – maksymalnie 5 sztuk. Dodaj 2-3 kostki lodu i włącz urządzenie. Po 10 minutach możesz się już cieszyć idealnie uprasowanymi ubraniami. Woda z topiącego się lodu paruje, powodując powstawanie pary, która wygładza zagniecenia.

Suszarka do włosów

Zwyczajna suszarka do włosów również może sprawdzić się, jako urządzenie prasujące. Ustaw suszarkę na najwyższą temperaturę i skieruj strumień gorącego powietrza na zagniecenia znajdujące się na ubraniach.

Para z kąpieli

Odkręć gorącą wodę, powieś pogniecione obranie tak blisko słuchawki prysznicowej jak to tylko możliwe upewniając się, że nie zostanie ono popryskane przez wodę. Zamknij wszystkie okna oraz drzwi w pomieszczeniu i poczekaj kilka minut. Możesz także wziąć prysznic, a w międzyczasie para będzie prostowała twoje pogniecione ubrania. Ty będziesz wykąpany, a z twoich ubrań znikną zagniecenia.

Mokry ręcznik

Rozłóż pogniecione ubranie na płaskiej powierzchni, takiej jak deska do prasowania lub stół. Przykryj mocne zagniecenia mokrym ręcznikiem i z dużą siłą dociśnij go rękoma. Następnie pozostaw ubranie do wyschnięcia.

Pralka

Funkcja suszenia może "wyprasować" bawełniane i lniane ubrania. Wybierz szybki tryb pracy: 15 minut w zupełności wystarczy. Jeśli zagniecenia są mocne włóż do pralki niewielki mokry przedmiot, taki jak skarpetka, dziecięca koszulka czy chusteczka.

Dno rondla

Zagotuj wodę w rondlu, następnie wylej ją. Dno garnka będzie wystarczająco gorące, aby mogło służyć, jako żelazko. Rozłóż pogniecione ubrania na równej powierzchni i wyprasuj je dnem rondla tak jak żelazkiem. Może wygląda to zabawnie, ale działa – sprawdziliśmy!

Para wodna

Jeśli nie posiadasz parownicy do ubrań, możesz zastąpić ją parą z czajnika. Postaw czajnik na piecu. Kiedy woda w nim zacznie się gotować weź zagniecione ubranie i umieść je w strumieniu pary, około 20 centymetrów od miejsca jej wylotu z czajnika.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prasowanie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy