Reklama

Reklama

Karnawałowe paznokcie

Karnawałowa moda to nie tylko sukienki, fryzury i makijaż. To także paznokcie - bo i one mają swoją modę. A w tym roku na topie są ciemne, zdobione kryształkami i metalicznymi ornamentami. Jak biżuteria!

Oczywiście skomplikowany wzór może nałożyć tylko fachowiec. Ale zrobienie tego dzieła sztuki na każdym palcu zaczyna się od zadbania o paznokcie - a to już ich właścicielka powinna robić sama.

Reklama

Przede wszystkim paznokieć musi być zadbany i ładnie opiłowany, pilniczkiem kryształowym lub szklanym i to prowadzonym tylko w jednym kierunku. Piłowanie w obie strony uszkadza płytkę i może się ona rozdwajać.

Tak samo mogą działać nożyczki, więc gdy się ma słabsze paznokcie, lepiej ich nie używać.

Teraz czas na skórki - raczej nie powinno się ich wycinać, lepiej nałożyć na nie preparat zmiękczający, a później odsunąć je specjalnym patyczkiem. Ale jeśli już nie ma innego wyjścia, to obcinacz do skórek powinien być naprawdę ostry, no i nie można wycinać zbyt głęboko, by nie doszło do zakażenia.

Gdy paznokcie są już opiłowane, a skórki usunięte - możemy malować. Ale nie lakierem.

Najpierw, ponieważ lakier bardzo niszczy i wysusza płytkę paznokciową, powinno się pomalować paznokcie specjalną odżywką, która je ochroni, odżywi i wzmocni.

Taka baza powinna zawierać witaminy A i C oraz krzem dla wzmocnienia paznokcia. Dopiero na taką bazę można nałożyć lakier.

Najmodniejsze w tym sezonie są paznokcie ciemne - granatowe, czarne, brązowe lub ciemnowiśniowe - dodatkowo ozdobione błyszczącymi dodatkami i wzorami malowanymi lakierami do dekoracji w kolorze srebrnym lub złotym.

Idealnie oczywiście byłoby, gdyby wzór na paznokciu powielał wzór z biżuterii lub tkaniny kreacji...

Ale samodzielne wykonanie takiego cacka jest trudne, jeśli się nie ma wprawy i nie wie, jak.

Na szczęście można bez problemu kupić gotowe ozdoby i po prostu nakleić je na jeszcze wilgotny lakier, a później nałożyć na nie utrwalacz, by świąteczny makijaż utrzymał się naprawdę długo.

Oczywiście możecie też po prostu kupić i nakleić tipsy - ale to już zupełnie inna historia...

Dowiedz się więcej na temat: lakier | makijaż | wzór | paznokcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje