Reklama

Reklama

Konkursy Miss Polski i Miss Polonia łączą się w jeden

Co roku wybierane są dwie najpiękniejsze Polki - Miss Polski i Miss Polonia. Od grudnia 2015 roku panować będzie tylko jedna piękność, jako Miss Polski. - Będzie to duże ułatwienie nie tylko dla nas organizatorów - mówi Aleksandra Ogłaza.

Jak przyznaje w rozmowie z PAP Life Miss Polski z 2006 roku Aleksandra Ogłaza z Nowej Sceny, która zajmuje się organizacją konkursu Miss Polski, pomysł na połączenie dwóch konkursów piękności chodził organizatorom po głowie od dawna. Powód jest prosty - oba tytuły od zawsze były ze sobą mylone.

- Zarówno dziewczyny, które otrzymywały koronę, jak i my, organizatorzy, musieliśmy się tłumaczyć, czym w zasadzie różni się konkurs Miss Polski od Miss Polonii, gdzie, która delegatka jedzie, na jaki konkurs. Myślę, że to już był ten moment, w którym te pytania zmęczyły zarówno obie miss, jak i naszych organizatorów - tłumaczyOgłaza.

Reklama

Jak podkreśla Ogłaza takie rozwiązanie ułatwi pracę nie tylko organizatorom konkursu.  - Będzie to duże ułatwienie również dla osób zainteresowanych konkursem, dla jego fanów - zapewnia Ogłaza.

Co więcej, tytuł Miss Polonia nie tak szybko wyjdzie z użytkowania, gdyż choć w Polsce przyznawany będzie tytuł Miss Polski, za granicami naszego kraju obowiązywać będzie miano Miss Polonia, w związku, z czym nadal funkcjonować będą oba tytuły.  - To jest nazwa obowiązująca za granicą i myślę, że fajnie będzie się to uzupełniało, a będziemy chcieli też poszerzać te granice - robić konkurs piękności nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju również w ramach promocji Polski - tłumaczy Ogłaza.

Najpiękniejsza Polka, Miss Polski 2015, zostanie wybrana spośród 31 kandydatek już 6 grudnia w Krynicy Zdroju. Galę poprowadzi Paulina Sykut-Jeżyna oraz Krzysztof Ibisz. Podczas uroczystego wieczoru wystąpią m.in. Patrycja Markowska oraz Sławomir Uniatowski.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy