Reklama

Reklama

Na przekór modowej rutynie

Początek roku bywa przygnębiającym okresem - głównie z uwagi na brak słońca i wciąż odległą perspektywę wiosny. Walcząc z modową rutyną, która wkrada się wówczas do naszych szaf, warto zmienić przyzwyczajenia w kwestii doboru strojów i uporządkować garderobę.

Zima to dla wielu z nas czas modowej monotonii - sięgania po te same, oscylujące wokół czerni i szarości barwy oraz fasony, które w większym stopniu aniżeli komplementować urodę, mają zwyczajnie chronić nas przed chłodem w mroźne dni. Początek roku to jednocześnie moment pojawiania się coraz to nowych zapowiedzi wiosennych trendów, które już wkrótce wkroczą z impetem do naszych szaf. Między zawartością zimowej garderoby, która zdążyła nam się znudzić, a pożądanymi nowinkami z wybiegów, jest zatem na ogół napawająca smutkiem przepaść.

Reklama

Noworoczną modową rutynę przełamać można na wiele sposobów - niekoniecznie wymieniając całą sezonową garderobę. Zamiast rujnować budżet podczas kompulsywnego kupowania nowych ubrań i dodatków, warto uprzednio zajrzeć w najgłębsze zakamarki szafy i zmienić nieco swoje przyzwyczajenia względem doboru strojów. "Najprostszym sposobem na zmianę wyglądu jest aktualizacja łączenia akcesoriów. Jeśli zazwyczaj nosisz jeans z trampkami lub płaskim obuwiem, zamień je na obcasy" - zachęca w rozmowie z "Elle" Caroline Maguire, dyrektor ds. mody w Shopbop.

Zdarza się, że ubrania, które wydają nam się mało atrakcyjne lub zwyczajnie się nam znudziły, zyskują wraz z upływem czasu - tym bardziej pod wpływem opinii kogoś, kogo zdanie cenimy. Pomocne może okazać się w tym względzie wsparcie znajomych. "Mam przyjaciół, którzy od czasu do czasu pomagają mi edytować zawartość mojej szafy. Kiedy widzę, jak ekscytują ich przedmioty, o których dawno zapomniałam, jest to doskonały pretekst, by dać tym rzeczom drugie życie, a co za tym idzie, odświeżyć swój styl" - zdradza Shiona Turini, stylistka i kostiumograf.

Modową rutynę w istocie najprościej jest przełamać robiąc porządki w szafie wzorem zwolenników minimalizmu. W ten sposób możemy bowiem odnaleźć w jej czeluściach prawdziwe skarby - ubrania i dodatki, które w nowych aranżacjach skutecznie ożywią nasz look. "Gdy poczułam, że wpadłam w rutynę, wyczyściłam swoją szafę - podarowałam innym rzeczy, których nie chciałam już nosić i odkryłam na nowo te, które lubię, ale zapomniałam o ich istnieniu" - potwierdza tę teorię Lauren Chan, modelka i założycielka firmy Henning Clothing.

Zimowa monotonia zagląda do szaf wielu z nas, szczególnie gdy pogoda nie nastraja do modowych eksperymentów, a my zamiast na szyk, częściej stawiamy na komfort i wygodę. Warto więc wiosenne porządki w szafie zrobić już teraz - przed rozpoczęciem sezonu - i podarować nowe życie schowanym na jej dnie ubraniom i akcesoriom. Nie bójmy się wyjść poza utarty schemat: sięgnijmy po inny niż zazwyczaj kolor szminki, a jeśli jesteśmy fankami sportowego stylu, od czasu do czasu uzupełnijmy strój eleganckim dodatkiem, jak fikuśna torebka czy nieco bardziej efektowna biżuteria. Ot, na przekór modowej rutynie... (PAP Life)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje