​Plastikowe pierścionki znowu są modne

W latach 90. kolorowa plastikowa biżuteria należała do najbardziej pożądanych akcesoriów. Zabawne i nieco kiczowate dodatki przywodzące na myśl charakterystyczną estetykę ostatniej dekady XX wieku wracają w tym sezonie w wielkim stylu. Do fanek tego nostalgicznego trendu należą m.in. znane z modowego wyczucia gwiazdy, takie jak Dua Lipa, Miley Cyrus i Bella Hadid.

Bella Hadid jest fanką plastikowych pierścionków
Bella Hadid jest fanką plastikowych pierścionków face to face/FaceToFace/REPORTERReporter

Wielu z nas nie bez racji kojarzą się z czasami dzieciństwa, kiedy można je było dostać w zestawie z ulubioną gumą balonową. Obok bransoletek z koralików, kolorowych spinek i welurowych frotek do włosów, plastikowe pierścionki były wówczas najmodniejszymi dodatkami. Te urocze i nieco kiczowate akcesoria będące biżuteryjnym symbolem lat 90. w tym roku wróciły do modowego głównego nurtu.

Największą popularnością cieszą się w mediach społecznościowych, które, jak wiadomo, kreują obecnie trendy niemal w równym stopniu, co pokazy uznanych projektantów. Fascynację plastikowymi pierścionkami w jaskrawych kolorach widać szczególnie na TikToku, który słynie z lansowania przyziemnej, łatwo dostępnej mody. Wygląda na to, że biżuteria żywcem wyjęta z ostatniej dekady XX wieku rozkochała w sobie kolejne pokolenia fashionistek.

Jak wynika z danych aplikacji modowej Depop, od września odnotowano 800-procentowy wzrost wyszukiwań frazy "plastikowe pierścionki", który z każdym tygodniem zwiększa się o kolejne 20 proc. O nieuchronnym powrocie tego nostalgicznego trendu świadczyć może również obecność tych uroczych dodatków w kolekcjach topowych marek odzieżowych. Spory udział w przywróceniu mody na masywne plastikowe pierścionki ma popularna na Instagramie hiszpańska marka La Manso, której projekty pokochały m.in. Bella Hadid, Dua Lipa i Mily Cyrus.

"Chcemy być z tobą na imprezach, gdy stoisz w kolejce w supermarkecie, pocisz się na siłowni i pływasz w basenie. Obiecujemy, że zawsze, niezależnie od miejsca i okazji, będziemy w centrum uwagi. Wsuń nas na palce i przestań liczyć karaty w swoich pierścionkach, bo plastik jest fantastyczny" - czytamy na stronie uwielbianej przez influencerki i co bardziej stylowe celebrytki marki.

Jeśli więc chcemy urozmaicić nieco swoją wiosenną garderobę, postawmy na zabawną i niepozbawioną dziecięcego uroku plastikową biżuterię. Dzięki niej z całą pewnością nie pozostaniemy niezauważone.

Małgorzata Rozenek i jej przepis na "beach body"Newseria Lifestyle
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas