Reklama

Reklama

Romby - od ulubionego wzoru arystokratów do symbolu buntu

Wzór imitujący romby od zawsze był - i wciąż jest - noszony przez najbardziej wpływowe postaci: zarówno członków arystokracji, jak i niepokorne gwiazdy pokroju Madonny czy Kanye Westa. Ten klasyczny print powraca w tym sezonie na wybiegi i do naszych szaf.

Odświeżanie klasycznych motywów to znana i chętnie stosowana sztuczka w modzie - projektanci ochoczo reinterpretują uniwersalne wzory i fasony, które święciły triumfy w minionych dekadach czy nawet stuleciach. Dość wspomnieć inspirowane epoką wiktoriańską, bogato zdobione sukienki czy popularne w ostatniej dekadzie XX wieku sneakersy na masywnych podeszwach, które od jakiegoś czasu królują na wybiegach. Moda uwielbia wracać do tego, co było, aktualizując trendy z przeszłości. W tym sezonie jedną z owych aktualizacji jest wzór imitujący romby.

Reklama

Szczyt popularności rombów przypada na przełom lat 80. i 90. XX wieku. Później wzór ów uległ znaczącej degradacji - chętnie kiedyś noszone swetry w romby uchodzić zaczęły za relikt przeszłości, swego rodzaju modowy koszmarek. Obecnie możemy zauważyć ponowny wzrost popularności tego printu, jako jeden z przejawów fascynacji designerów estetyką vintage.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje