Reklama

Słynne zdania o modzie

Wielcy kreatorzy mody, obok tworzenia niezapomnianych kreacji, mają również na swoim koncie określenia definiujące modę, które przeszły do historii. Wiele z nich pamiętamy i cytujemy, a nawet - staramy się stosować w życiu.

"Nikt nie jest za bardzo ubrany albo za mało ubrany, gdy ma na sobie małą czarną" - mawiał Karl Lagerfeld. Oto kwintesencja małej czarnej, sukienki, którą każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Ponadczasowa, zawsze elegancka, niezbędna.

Warto stawiać na ubiory dobrej jakości, one obronią się zawsze i nie będą bohaterem modowej wpadki. Co potwierdza Armani. "Różnica między stylem, a modą to jakość" - mówił Giorgio Armani. O stylu mówił też Yves Saint Laurent: "Moda przemija, styl pozostaje".

Różne są rozstrzygnięcia tego, co jest modne, a co nie. "Modne jest to, co my nosimy. Niemodne to, co noszą inni" - twierdził Oscar Wilde.

Reklama

A co z elegancją? Kto jest elegancki? "Elegancja to kwestia osobowości, bardziej niż kwestia ubioru" - mawiał Jean Paul Gaultier.

Strój potrafi powiedzieć bardzo wiele o nas samych, co podkreślała Sonia Rykiel. "Piękna sukienka to aktorka, która po prostu mówi".

Jednym słowem, stroje mówią całą prawdę o nas, wybierajmy je z rozwagą, i, jak mawiała Chanel, "zawsze wyglądaj tak, jakbyś właśnie miała spotkać miłość swego życia". (PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy