Reklama

Reklama

Trendy w modzie i bieliźnie w pewien sposób są niezależne

- Trendy w modzie i bieliźnie często się pokrywają lub uzupełniają, jednak w pewien sposób są niezależne - mówi Marlena Żukowska i dodaje, że skąpa bielizna już dawno wyszła z mody. W tym sezonie modne są wszelkie odcienie różu, koronki i baskinki.

PAP Life: Jaka bielizna jest modna w tym sezonie? Czy trendy, jeśli chodzi o ubrania, przekładają się na to, co jest modne w bieliźnie?

Reklama

Marlena Żukowska: Trendy w modzie i bieliźnie często się pokrywają lub uzupełniają, jednak w pewien sposób są niezależne. Jesień i zima często kojarzą się z szarością, czernią, brązem - nic bardziej mylnego. Nadchodzący sezon będzie należał do różowej bielizny we wszystkich wersjach kolorystycznych - od subtelnego łososiowego, przez brudny pudrowy odcień, po krzykliwą śliwkę.

Miejsca wśród absolutnych must have nie oddają także koronki - to element wspólny między bielizną a odzieżą. Świat mody oszalał na punkcie koronek kilka sezonów temu i ta fascynacja trwać będzie nadal. Koronkowa, subtelna, a jednocześnie bardzo zmysłowa bielizna to coś, w co na pewno warto wyposażyć garderobę.Podobnym zainteresowaniem cieszyć się będą też biustonosze z baskinką czy koronkowymi, transparentnymi elementami pod biustem i na plecach. Skąpa bielizna już dawno wyszła z mody. Kluczem do świetnego looku jest idealny balans między tym, co zakryte, a tym, co odsłonięte.

Czy bielizna musi pasować do ubrania, np. pod białą bluzkę - cielisty biustonosz?

- To jak z zasadą, że buty muszą pasować do torebki - zdezaktualizowała się. Oczywiście wszystko zależy od okazji. Krzykliwa, prześwitująca przez bluzkę bielizna będzie źle wyglądała na spotkaniu służbowym. Ale w innej sytuacji, jeśli jest odrobinę widoczna może świetnie uzupełniać stylizacje i dać zmysłowy efekt. Bielizna jest coraz mocniej zdobiona. Koronkowe tatuaże na plecach, aplikacje, grubsze ramiączka, fantazyjne kształty - te elementy powstały z myślą, aby je eksponować. Nikogo nie dziwią już koronkowe, zdobione ramiączka wystające spod wełnianego swetra oversize. Bielizna stała się elementem, którym można grać podobnie, jak innymi częściami garderoby. I dokładnie tak będzie w nadchodzącym sezonie.

Jak na przestrzeni lat zmieniały się trendy, jeśli chodzi o bieliznę?

- Na przestrzeni ostatnich 100 lat bielizna diametralnie się zmieniła. W latach dwudziestych ubiegłego wieku nikt nie byłby w stanie wyobrazić sobie bielizny w takiej formie, jaką znamy dziś. Ciekawe jest to, jak wszystkie jej elementy ewoluowały wraz z emancypacją kobiet. W 1916 roku, kiedy powstało Etam, bielizna więcej zakrywała niż odkrywała. Z czasem nogawki spodenek stawały się krótsze, dekolty głębsze. Plażowe kombinezony zastąpiło bikini, lniane, kilkuwarstwowe koszule nocne - satynowe piżamki. Bielizna, a także ubrania towarzyszyły kobietom w ich drodze po niezależność. Były narzędziem manifestowania wolności, prawa do decydowania o sobie. Moda odegrała więc dużą rolę w procesie emancypacji kobiet.

Marlena Żukowska - PR manager istniejącej od 1916 roku marki bieliźnianej Etam, której twarzą jest rosyjska top-modelka Natalia Vodianova.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje