​Wiemy, jakie ubrania będziemy w tym roku nosić najczęściej

Modowym synonimem mijających miesięcy są dresy. Ten element garderoby zdaje się nie tracić na popularności, wystarczy zadać mu trochę miejskiego szyku, jak uczyniło to wiele gwiazd. I tak połączenie dresu, sportowego obuwia, czapki z daszkiem oraz obszernego płaszcza najlepiej w odcieniach granatowym, czarnym, zielonym lub kremowym już stało się nieoficjalnym uniformem 2021 roku.

Wygoda to jeden z najmocniejszych trendów sezonu!
Wygoda to jeden z najmocniejszych trendów sezonu! GUMU/BackgridEast News

Wygodę, do której zdołaliśmy już przywyknąć, trudno porzucić. Dlatego nawet poza domem wciąż stawiamy na komfort, a miano sportowej elegancji dziś nabiera nieco innego znaczenia. Wciąż obecna jest w nim swoboda, ale więcej w niej sportu niż elegancji. Dlatego wielu influencerów nie chcąc się z nim rozstawać, postanowiło nadać mu nowy charakter.

Jeśli zastanawiamy się, jakie zestawienie ubrań będzie najmodniejsze w nadchodzących miesiącach, warto sięgnąć po wspomniany już dres, proste sportowe buty, obszerny płaszcz i czapkę z daszkiem. Ta swobodna stylizacja króluje nie tylko w mediach społecznościowych, stała się również ulubionym zestawem wśród gwiazd. W takiej odsłonie na ulicach chętnie pojawia się Jennifer Lopez, Rosie Huntington-Whiteley, Zoe Kravitz, Bella Hadid czy Kendall Jenner. Również polska blogerka Maffashion upodobała sobie takie zestawienie.

Emily Oberg, założycielka marki z odzieżą sportową przyznaje w rozmowie z "Harpers's Bazaar", że ten trend nie jest niczym nowym, choć zdecydowanie powraca i osiąga szczyt popularności. "Kobiety i mężczyźni ubierają się w ten sposób od dziesięcioleci. Myślę, że teraz widzimy, jak powraca do łask, ale tak naprawdę jest to tylko funkcjonalny i praktyczny sposób ubierania się, który według mnie jest najlepszym rodzajem ubioru. Jest swobodny, łatwy, elegancki i sportowy jednocześnie" - wyjaśnia.

Koronę Miss Polski 2020 otrzymała Anna-Maria Jaromin z Katowic!Polsat
PAP life
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas