Reklama

Reklama

​Wiosną powróci moda z lat 70.

Zamszowe kurtki i kamizelki, warstwowe spódnice i multikolorowe, kwieciste sukienki. W nadchodzącym sezonie będziemy nosić ubrania przywodzące na myśl stroje artystycznej bohemy i hippisów. Pełna dekadencji moda rodem z lat 70. powróci tej wiosny w wielkim stylu.

Moda z lat 70. ma w sobie niepodrabialny urok. Nie dziwi zatem, że współcześni projektanci chętnie wracają do tamtego okresu, co rusz wykorzystując w swoich kolekcjach kluczowe dla ówczesnych trendów motywy. Motywy te powrócą także tej wiosny i to w wielkim stylu. Na pokazach topowych marek odzieżowych pojawiły się charakterystyczne dla ubioru rodem z lat 70. barwne nadruki, warstwy, falbany i naturalne tkaniny. A wszystko to utrzymane w ciepłej kolorystyce. Wielbicielki stylu retro i modowych powrotów do przeszłości mogą już zacierać ręce.

Warstwowe spódnice

Reklama

Jednym ze szczególnie popularnych w tamtej dekadzie fasonów były zamaszyste, warstwowe spódnice, pokryte na ogół wzorem paisley lub psychodelicznymi kwiatowymi printami. Na wybiegach w nieco bardziej stonowanej wersji pojawiły się one m.in. u Anthony'ego Vaccarello z domu mody Saint Laurent oraz Hediego Slimane projektującego dla Celine. Obie paryskie marki postawiły na styl francuskiej bohemy z lat 70., łącząc długie marszczone spódnice z wiązanymi pod szyją na kokardę koszulami i wyszywanymi żakietami. Aby look z utrzymaną w hippisowskim stylu spódnicą w roli głównej prezentował się nieco bardziej współcześnie, wystarczy zestawić ją z gładkim dopasowanym golfem, szpilkami i masywnym, złotym naszyjnikiem.

Kołnierzyki w stylu disco

Zwyczajowo kołnierzyk koszuli dyskretnie chowamy pod klapami marynarki. Tej wiosny to się zmieni. Najmodniejsza koszula nadchodzącego sezonu to bowiem ta z charakterystycznym dla rozpoczynającej się w latach 70. epoki disco, spiczastym kołnierzykiem, który w nadchodzącym sezonie pozostanie na widoku. Najlepiej będzie wyglądać w towarzystwie dłuższej marynarki w kontrastowym kolorze i spodni dzwonów. Takie rozwiązanie mogliśmy dostrzec na pokazach wiosennoletnich kolekcji Victorii Beckham, Paco Rabanne i Louisa Vuittona.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje