Reklama

Reklama

Bukiet ślubny - z pazurem czy romantycznie?

Oryginalne buty, oszałamiająca suknia, niecodzienny makijaż czy niepowtarzalna fryzura... Są różne sposoby na podkreślenie swojej osobowości podczas jednego z najważniejszych dni w życiu. Takim sposobem może być również odpowiedni bukiet ślubny.

Bukiet ślubny "z pazurem" - wyróżnij się na 3 sposoby...

 Struktura (1) - nietypowy dobór roślin, mocna podstawa z oryginalnych sukulentów oraz tillandsi (oplątwy) kontrastują z delikatnym i lekkim storczykiem, dając razem niecodzienny duet. Takie połączenie świetnie sprawdzi się u pewnej siebie panny młodej, która mocno stąpa po ziemi i żadne rośliny nie są jej obce.

Niewątpliwie miłośniczki roślin docenią urodę tego bukietu.

 


Forma (2) - nawet dosłownie z niejednym pazurem... Propozycja wyróżnia się zarówno kształtem, jak i kolorem.

Forma "ostra" w odbiorze zwraca uwagę swoim niecodziennym kształtem - okrągły kielich zwieńczony ostrymi "pazurkami", to propozycja dla charakternej panny młodej.

Reklama

Całość dopełnia odważny i bardzo modny kolor kobaltowy oraz niespotykane zastosowanie kwiatów ostróżki.

Niebieskie buty w takiej stylizacji byłyby idealnym dopełnieniem.

 


Kolor (3) - odważna kolorystyka przyciągnie wzrok każdego gościa weselnego. Bukiet zbudowany na bazie komplementarnych kontrastów kolorystycznych, idealnie będzie pasował do panny młodej o wyraźnej urodzie lub kolorze włosów - np. kwiaty storczyka Vandy pomarańczowej idealnie podkreślą urodę panny młodej o rudych, kasztanowych... albo niebieskich włosach.

...albo romantycznie - klasycznie lub nowocześnie

 

 Klasyka (4) - łagodna kolorystyka (połączenie kremu i zielonego daje cudowną harmonię), klasyczna forma kopułki oraz królowa kwiatów - róża. Jedynym "powiewem szaleństwa" jest nietypowe zastosowanie róży, czyli w formie bukietu typu camelia, która sprawia, że nie jest on zbyt banalny.

Bukiet wymarzony dla panny młodej ceniącej tradycję i klasyczne rozwiązania, ale która chce jednak podkreślić swoje "ja" - w końcu w dniu ślubu to panna młoda jest najważniejsza.

     

 Romantyzm w czystej formie (5) - bukiet który "emanuje" romantyzmem od samego trzymania, poprzez formę, aż po końcowe płatki róż. Idealna propozycja dla delikatnej i subtelnej panny młodej. Bukiet doskonale komponowałby się z długą zwiewną suknią ślubną, najlepiej z trenem, którą podkreśliłaby wydłużona forma bukietu. Dobór i zastosowanie roślin, to romantyzm w czystej postaci - delikatne płatki róży, gerbery i pojedyncze liście Stachysa tworzą nastrojową plątaninę.

Miejscem idealnym do zaprezentowania takiego bukietu byłby ślub w plenerze - altana zatopiona w pnączach róży.

 

Nowocześnie (6) - niezwykle delikatny w odbiorze bukiet ślubny, ale swój charakter ma... Odważne zastosowanie materiału - konstrukcja wykonana ze srebrnego drutu z oszczędnym zastosowaniem kwiatów czosnku i chryzantemy santini - dającym jednak fantazyjną całość romantycznej torebki.

Bukiet świetnie pasowałby do panny młodej, jak w opisie, delikatnej z urody, ale odważnej i z charakterem.

 

Tekst i bukiety: Ekspert portalu abcslubu.pl - Hubert Lamański


abcslubu.pl
Dowiedz się więcej na temat: bukiet ślubny | kwiaty | ślub | Róża | Wesele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy