Gorzka sól lekarstwem na problemy w ogrodzie

emptyLike
Lubię to
Lubię to
like
0
Super
relevant
0
Hahaha
haha
0
Szok
shock
0
Smutny
sad
0
Zły
angry
0
Lubię to
like
Super
relevant
13
Udostępnij

Sól Epsom w ogrodzie? Ten środek może zdziałać cuda. Sól gorzka wraca do łask i jest prawdziwym lekarstwem na wszelkie ogrodnicze problemy. Może pomóc zarówno w odżywieniu roślin, jak i odstraszeniu ślimaków.

Sól Epsom doskonale sprawdzi się również w ogrodzie
Sól Epsom doskonale sprawdzi się również w ogrodzie123RF/PICSEL

Sól Epsom znana jest również jako sól gorzka lub siarczan magnezu. W swoim składzie zawiera ponad 9 proc. czystego magnezu i ok. 12 proc. czystej siarki. To właśnie ten dwuskładnikowy duet sprawia, że oprócz zastosowania w kosmetyce, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym świetnie sprawdzi się w ogrodnictwie.

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time -:-
 
1x
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
      reklama
      dzięki reklamie oglądasz za darmo
      Wiosna w ogrodzie. Najpiękniejsze krzewy są łatwe w uprawie
      Wiosna w ogrodzie. Najpiękniejsze krzewy są łatwe w uprawieInteria.tv

      Sól Epsom w ogrodzie

      Sól gorzka w ogrodzie może być m.in. skutecznym nawozem do trawnika i sprawić, że plony w ogrodzie będą bardziej okazałe. Badania wykazują, że zwiększa wzrost pomidorów, papryki i kwiatów. Dzięki jej zastosowaniu poprawia się kondycja liści, róże zyskują bardziej intensywny kolor, a trawnik staje się bardziej zielony.

      Zanim jednak po nią sięgniemy, warto sprawdzić, jaka zawartość magnezu występuje w glebie, na której uprawiamy rośliny. Środek stosujemy wyłącznie wtedy, gdy w glebie występuje niedomiar pierwiastka.

      Jak stosować sól Epsom w ogrodzie?

      Sól Epsom w ogrodzie może zdziałać cuda
      Sól Epsom w ogrodzie może zdziałać cuda123RF/PICSEL

      Sól Epsom ma w ogrodnictwie wiele zastosowań. Warto ją rozpylać na liście roślin - wówczas jej składniki odżywcze są najlepiej przyswajalne.

      Przygotowanie roztworu o cennych właściwościach jest bardzo proste. Wystarczą dwie łyżki soli rozpuszczone w 4 litrach wody. Takim preparatem możemy podlewać, spryskiwać rośliny i trawę raz w miesiącu. Czasami sprawdzi się również samo wysypanie preparatu w wybranym miejscu.

      Przygotowaną mieszanką warto spryskiwań również iglaki. Pomoże to w rozwiązaniu problemu brązowiejących drzewek i w odstraszeniu szkodników.

      Na zastosowaniu soli Epsom w ogrodzie mogą zyskać również róże. Na każde 30 cm wysokości krzewu trzeba rozpuścić jedną łyżeczkę soli. Dzięki soli, kwiaty mogą zyskać bardziej intensywny kolor.

      Dzięki dużej zawartości magnezu zawartego w soli, trawnik zyska bardziej zielony kolor. Na każde 100 mkw. wystarczy wysypać niepełną szklankę soli. Nie zapomnijmy o podlaniu - dzięki temu środek lepiej się wchłonie.

      Sól gorzka na pomidory

      Dzięki zastosowaniu soli gorzkiej pomidory mogą wiele zyskać
      Dzięki zastosowaniu soli gorzkiej pomidory mogą wiele zyskać123RF/PICSEL

      Pomidor to jedno z najchętniej uprawianych w ogrodzie warzyw. I tutaj sól gorzka również może okazać się przydatna, ponieważ jej zastosowanie wspomoże proces kiełkowania. Pomidory, papryka i inne warzywa najlepiej rosną w glebie bogatej w magnez.

      Dzięki jej zastosowaniu pomidory mogą wiele zyskać. A zmianę zobaczymy i jej zasmakujemy - staną się one bardziej czerwone, słodkie i soczyste.

      Wystarczy, że podsypiemy solą Epsom ziemię w ogrodzie tuż przed wysianiem nasion. Wspomoże to proces kiełkowania, rośliny wyrosną silniejsze i będą miały bardziej obfite plony.

      Sól Epsom na ślimaki

      Sól Epsom to jeden z dobrych sposobów na ślimaki
      Sól Epsom to jeden z dobrych sposobów na ślimaki123RF/PICSEL

      Sól gorzka może pomóc w odstraszeniu ślimaków. Jak się ich pozbyć? Szkodniki można zwalczać na różne sposoby, a jednym z nich jest zastosowanie soli Epsom. Ślimaki nie tolerują gorzkiej soli, dlatego jest ona niezwykle pomocna w walce z nimi.

      Wystarczy, że posypiemy solą miejsca, w których ślimaków gromadzi się najwięcej.

      ***

      Zobacz również:

      Przejdź na