„Król szczurów” zwiastuje nieszczęścia. Tym razem znaleziono go w Rosji

„Król szczurów” to niezwykle rzadkie zjawisko, polegające na szczepieniu ogonami lub innymi częściami ciała kilku gryzoni. Naukowcy nie wiedzą, jak dochodzi do dziwnego połączenia. Według dawnych wierzeń „król szczurów” zwiastuje nieszczęście – zapowiada głód, plagę lub zbliżającą się zarazę. Nic dziwnego, że nagranie ukazujące splątane szczury na jednym z zalanych pól w Rosji, budzi przerażenie i ciekawość świata.

„Król  szczurów” zwiastuje nieszczęście – zapowiada głód, plagę lub zbliżającą się zarazę
„Król szczurów” zwiastuje nieszczęście – zapowiada głód, plagę lub zbliżającą się zarazę@__alibulat__rasulov__Instagram

Rosyjski "Król szczurów" wywołał niepokój

Portal "The Sun" opisał niesłychane znalezisko Rosjanina  Alibulata Rasułowa. Nagranie, które mężczyzna udostępnił w sieci, ukazuje pięć szczurów połączonych ze sobą ogonami. Gryzonie chcą się wyzwolić, każdy z nich usiłuje uciec w innym kierunku. Splecione ciasno ogony, skutecznie uniemożliwiają im ucieczkę. "Król szczurów" znaleziony na podmokłym terenie Rosji wzbudził postrach wśród internautów.

Nagranie Rosjanina szybko zyskało popularność. Powodem rozgłosu ukazała się jego interpretacja. Internauci zwrócili uwagę, że "król szczurów" według dawnych wierzeń symbolizuje nadciągające nieszczęście, które pochłonąć ma wiele ofiar. Zazwyczaj wierzono, że splątane ze sobą szczury ostrzegają przed nadciągającą plagą.

"Król szczurów" - rzadkie i tajemnicze zjawisko

Tajemnicze zjawisko dziwi również naukowców. Przez stulecia, żaden specjalista nie potrafił wytłumaczyć, jak dochodzi do splątania ogonów gryzoni. Brak naukowego wyjaśnienia potęguje strach internautów.

Udokumentowane przypadki "króla szczurów" wskazują, że najczęściej do splecenia ogonów gryzoni dochodziło w Niemczech - pierwszy raz ponad 500 lat temu. Pojedyncze przypadki zaobserwowano także w Nowej Zelandii, USA oraz Estonii.

"Król szczurów" to zjawisko niezwykle rzadkie. Do tej pory na świecie zaobserwowano je zaledwie kilkadziesiąt razy. Najbardziej liczny okaz, składający się aż z 32 osobników przechowywany jest obecnie w Muzeum Mauritianum w Altenburgu. Zasuszone ciała połączonych ze sobą gryzoni, przerażają i wywołują niepokój.

"Król szczurów" - przypadek czy sygnał ostrzegawczy

Niektórzy naukowcy twierdzą, że "król szczurów" może powstawać przez przypadek - gdy ogony gryzoni są pokryte kleistą substancją na przykład żywicą. Ruchliwe stworzenia mogłyby niechcący stykać się ogonami, a później chcąc wydostać się z uwięzienia, jedynie pogarszać sytuację. Nie ma jednak żadnych dowodów, które mogłyby potwierdzić tę teorię.

„Król szczurów” znaleziony na podmokłym terenie Rosji wzbudził postrach internautów
„Król szczurów” znaleziony na podmokłym terenie Rosji wzbudził postrach internautów123RF/PICSEL

Zobacz również:

Pachnące olejki i zioła. Mają wiele zastosowańInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas